۱۲ نشانه عجیب برای اینکه شما کارآفرین هستید !

۱۲ نشانه عجیب برای اینکه شما کارآفرین هستید!!

تقریبا در هر مقاله و کتابی که تا الان خوندیم نوشته شده که کارآفرینی برای هرکسی نیست و در ادامه اون مقالات نوشته شده که کارآفرین ها کسانی هستند که خصوصیات اخلاقی مشترکی مثل: پشتکار زیاد، کار پیوسته، انگیزه بالا ، نظم و غیره را دارند.اما چیزی که من دیدم و بهش پی بردم  اینه که چیزی که به موفقیت آنها کمک زیادی کرده ، اون مواردی که معمولا گفته میشه نیست.کارآفرینان با طی کردن یک مسیر باریک که راهنماها و مشاوران به اونها پیشنهاد دادند موفق نشدند.

برای همین تمام چیزی هایی که دیگران درمورد شما بهتون میگند رو قبول نکنید و از صفت های بدی که به شما می چسبونند ناراحت نشید.شاید یکی از صفت هایی که در شما وجود داره و دیگران رو ناراحت میکنه ، عامل اصلی موفقیت شما در آینده باشه!!!

دراینجا ۱۲ نشانه ای که شاید مردم اونها رو به دید منفی نگاه کنند وجود داره که در واقعه میتونه نشنه این باشه که شما ساخته شدید تا کارآفرین و مخترع باشید  !!!!

۱.از حالت طبیعی و موجود متنفرید:

یعنی این برای شما احمقانه به نظر میرسه که یک کاری بخاطر قدمت طولانیش و یا سنت بودن مورد احترامه و انجام میشه بدون اینکه دلیل محکمی برای انجامش وجود داشته باشه.شما دنبال کردن جمع رو دوست ندارید.

۲.براحتی حوصلتون سر میره:

شما میدونید که خیلی راحت حوصلتون سر میره و بقیه هم از این حالت شما بدشون میاد.اما شما مشکلی ندارید و فقط از کار هایی که تکراری هستند و شما رو به چالش نمیکشند بدتون میاد.برای همین از بیشتر کلاس هایی که در اونها شرکت کردید بدتون میاد، مثل اون بنده خدایی که از دانشگاه ترک تحصیل کرد و بعدش شد بیل گیتس!!!

۳.از کارتون اخراج شدید:

شما خیلی زیادی خلاق بودید  وقتی قرار بوده برای یکی دیگه کار بکنید صاحب کارتون هم که نمی تونسته شما رو درک کنه، از کار انداختتون بیرون!

برای شما کارهای پیش پا افتاده و ساده خیلی سخته چون می خواهید یک کار مهمی بکنید که دیگران از شما یاد بگیرند و الگو برداری کنند.

۴.بشما لقب یاغی داده اند:

شما می دونید که بهترین چیزها خارج از چارپوب ها و قوانین دست و پا گیر وجود داره و فکر میکنید که قوانین و عرف ها برای شما نیست برای همین شما رو به عنوان یاغی و قانون شکن میشناسند و اگر میتونستید حتی با قانون جاذبه هم مخالفت میکردید!

 ۵.شما در مقابل قدرت مقاومت میکنید:

یه سابقه طولانی در مخالفت با پدر و مادر ،معلم ها و رئیس هاتون داشتید.شما نمی توانید با نرمال ها و عرف هایی که در آنها کار میکنید یا زندگی میکنید کنار بیایید.

۶.آماده اید که هرچیزی رو بهبود ببخشید:

همیشه دنبال این هستید که کارها رو به روش بهتری انجام بدید حتی اگر از شما نخواسته باشند.

۷.در مکالمات کوتاه مشکلات دارید:

کلاً با روابط اجتماعی که خیلی از مردم با هم برقرار میکنند مشکل دارید و به نظرتون وقت تلف کردنه.

۸.در جوانی  قلدر بودید:

شاید در نوجوانی و یا جوانی بشدت محکوم و سرزنش شدید بخاط اینکه قلدری کردید.دلیلش اینه که شما میخواستید از همه بهتر باشید و به دنیا ثابت کنید که شما واقعا یک قدرتی هستید که همه باید بشناسنتون.

۹.وسواسی  یا همون عقده ای یا سریش:

شما شاید به اسم وسواسی/عقده ای مشهور شده باشید، چونکه وقتی کاری رو شروع میکنید، نمیتونید بیخیالش شید.به هیچ کس اجازه ندید که شما رو متقاعد که شما بیمارید و کمبود دارید.تمام کارآفرینان تو کار خودشون غرق میشند.

۱۰.شما از  شروع یک کار به تنهایی میترسه:

این ترس در جامعه ما بسیار رایجه چونکه همه ما با این باور بزرگ شدیم که نسبت به یک شغل ثابت کارآفرینی کار پر ریسک و خطرناکیه.واقعیت اینه که در هر دو روش عدم ثبات وجود داره.

۱۱.نمیتونید ریلکس باشید:

شب ها خوابتون نمیبره چون نمی تونید از فکر کردن دست بکشید..حتی ممکنه یک ایده تو خوابتون بیاد سراغتون و فردا صبح خسته و کوفته از خواب بیدار شید !!!

۱۲. در جایه خودتون جا نمیشید!

همیشه از جایی که هستید ناراضی هستید تا اینکه به این باور برسید که شما با باقی مردم فرق دارید .این میتونه یک مشکل از آب در بیاد یا اینکه عامل تحریک کننده شما باشه که شما باید کارآفرین درون خودتون رو آزاد کنید.

درباره‌ی alireza bakhtiari

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*