چرا نیمه گمشده خودمون رو پیدا نمی کنیم؟ چرا مجرد موندیم و نمی توانیم ازدواج کنیم؟

چرا نیمه گمشده خودمون رو پیدا نمی کنیم؟

چرا مجرد موندیم و نمی توانیم ازدواج کنیم؟

در این مقاله راه های پیدا کردن نیمه گشده و پایان دوران مجردی با ازدواج کردن رو می خونید.

چرا هنوز مجرد موندی و  نتونستی ازدواج کنید؟ این سوالیه که مادر شما هر از گاهی از شما میپرسه؟

مهم تر از اون سوالیه که خودتون مدام با خودتون تکرار می کنید— چرا الان با کسی دوست نیستم (یک دوست دختر خوب خوشگل و نجیب ندارم، و یا یک دوست پسر قابل اعتماد نداریم باهاش تریپ ازدواج برداریم ).

دلیل این اتفاق شایع در جوانان وطن می تونه این باشه که شما در ذهن خودتون موانعی قرار دادید که وجود گوهر بار خودتون رو از جامعه بدور نگه داشته.

این بلوک های ذهنی رو بترتیب می نوسیم تا خودتون متوجه بشید که مشکل کارتون از کجاست.

توجه، اگر همه این مشکلات رو باهم دارید اوضاتون خیلی خرابه و هر چه سریع تر باید یه حرکتی بزنید یا دوست دختر پیدا کنید و یا دوست پسر، خوب باشه، مهربون باشه، هر کدوم بود اشکل نداره!

این درگیری ها که باعث عدم ایجاد رابطه سالم میشه عبارتند از:

۱-از یک رابطه عشقی عمیق صدمه دیدید:

بعضی از ما وقتی در حالت غم دل شکستگی قرار میگیریم، یک احساس آرامشی بدست میاریم که گویا ما از آسمون آمدیم روی زمین و از همه مظلوم تریم و پاک پاک هستیم، برای همین دوست داریم تو این فاز دل شکستگی بمونیم.

ولی مشکل اینجاست که تا وقتی که  خودتون رو تو این وضعیت اسیر نگه دارید نمی تونید وارد یک رابطه درست حسابی و احساسی دیگری بشید. باید خودتون رو از تاریکی بکشید بیرون تا کسی شما رو ببینه.

با چندتا از دوستان قدیمی صحبت کنید، تصمیم بگیرید که بزنید توی فاز  شادی و خنده، زورکی جوک بخونید، برید پینت بال، برید کوه، برید پارک برید هرجا که پواتون میرسه و با چند نفر در هر موردی که دوست دارید صحبت کنید. فقط با کسانی که معمولا از غم های عشقیتون باهاشون حرف میزنید، حرف نزنید.

۲-همش تو گذشته سیر می کنید.

اگر همین الان فکر می کنید که تنهایی و غمتون به دوست پسر و دوست دختر قبلیتون مربوط میشه، باز هم دارید تو باتلاق دست ساز خودتون فرو میرید.

اون طرف جنس مخالفتون آدمه فوق العاده بدی بوده درست، خوب الان که نیست و کاری باهات نداره که  تو بری با یکی دیگه دوست شی. آقا بگذر، بگذر ازش. تو برای حال خوب داشتن خودت هم که شده، باید از اون بگذری.

اگر نگذری، همش با خودت میگی که: خوب با یکی دیگه دوست بشم که چی بشه، دوباره منو بازی بده؟

و اینطوری میشه که عزب می مونی.

۳-میترسی که با شخص جدیدی قرار بذاری.

در این مورد چیز خاصی نمی گم. فقط اینو بدون که ملت به خاطر اینکه از همین ترس لذت میبرند شبانه روز افتادن دنبال این کارا.

همه ی عش و حال زندگی به هیجانشه. هیجان هم وقتی میاد که کاری رو انجام بدی تو اون خبره نیستی.

برو جلو خوش باش و گرنه عزب میمونی.

۴- زیادی لح لح رابطه رو میزنی—زیادی مشتاقی و محتاج

اگر از درون خودتون رو محتاج تمام عیار رابطه با جنس مخالف بدونی کارت تمومه. عمرا نمی توانی با جنس مخالفت رابطه برقرار کنی می دونی چرا؟

چون طرف آدمه !!!میغهمه و حس میکنه که تو محتاجی و نیازمندی. هیچ کسی هم از آدم های ضعیف و بی چیز و محتاج خوشش نمی آد.

خودت رو کنترل کن. این نشد یکی دیگه. چیزی که زیاده تو جامعه ما آدم مجرد . همین الان که دارم می نویسم به گفته گزارش دولت که ۲ روز پیش منتشر کرد (( ۲۵ میلیون جوان مجرد)) در کشور داریم که حداقل نصفشون سنشون بتو می خوره . بالاخره یکی تو این ۶ میلیون نفر  جواب بله رو بتو میده یا ازت بله رو می خاد دیگه. پس امیدوار باش و خیالت راحت که مورد زیاده.

۵-بدونه اینکه بفهمی با کار خودت ازدواج شرعی کردی !

اگر ساعت ۶ صبح از خواب بیدار میشی و ساعت ۱۰ شب میری سر کار، انتظار داری با جوق ازدواج کنی اون وقت شب یا با نگهبان محلتون؟

در این مورد کمکی از دست کسی برنمی آید. خودت بای یک حرکتی بزنی.

۶-اصلا بلد نیستی بخندی.

اگر یادت نمیاد که آخین بار کی از ته دل خندیدی، باید انتظار این رو داشته باشی که جنس مخالفت به ریش تو و اون پیشنهاد دوستیت بخنده.

خب اون مخاطب خاصه آیندت خودش کلی مشکلات ذهنی داره، میخاد با  یکی باشه بهش خوش بگذره و حال کنه با زندگیش، نه اینکه دست به سینه بشینه پیش تو و از اخم های زیبا و عاشقانه تو لذت ببره.

هر چیزی رو که فکر میکنی جالبه برات، انجام بده و اندکی هم خوش باش. گذشته از اینکه تو این فعالیت هایی که برای خوش بودن انجام میدی ممکنه چندتا مخاطب خاص خوب ببینی ، باید با این کار ها روحیت رو برای مخاطب خاص غایب خودت بالا ببری و شاد باشی.

۷-اندزه باتری قلمی هم برای خودت  جاذبه جنسی نذاشتی بمونه.

استاندار وزن بدنت ۶۰ کیلو هستش، الان ۱۱۰ کیلویی و انتظار داری همه ی دختر یا پسر های به دست و پات بیافتن؟

خودت رو یه تکونی بده ورزش رو برا اینجور موقع ها گذاشتن که آدم بتونه باهاش ازدواج بهتری داشته باشه.

از اون طرف شلوار سند باد رو با همون کتونی هاش پات کردی میگی چرا دخترها بهم آمار نمیدن؟ برادر من نکن این کار ها رو با خودت. بیاو به سطح فرهنگی-زیبایی جامعه کمک کن و اندکی به خودت برس.

اندکی پول خرج لباست کن تا هم هیکلت رو خوب نشون بده و هم خوش تیپ شی. اینجوری اعتماد بنفس هم پیدا میکنی و میتونی بری تو دل شیر.

۸-خیلی پر توقع/غر غرو/ شکننده/تند زبان و یا ایراد گیر هستی.

اگر استاندار های خودت رو اونقدر بردی بالا که چند ساله داری دنباله کسی میگردی که تمام خواسته های تو رو بر آورده بکنه و هنوز نتونستی یک نفر تو این چند میلیون نفر  پیدا بکنی، خوب دوست عزیز ایراد از توست نه از مخاطبان خواسته تو. توقع خودت رو بیار پایین بعد ببین چقدر کیس زیاد میشه.

۹-به روح و روان اعتقاد نداری.امید نداری

به روح اعتقاد داری؟

خوب همینه دیگه، وقتی به روح اعتقاد نداشته باشی، اعتقادت رو به یک روح در دو بدن هم از دست میدی، و همش در اوج نا امیدی به خودت میگی : هیشکی منو دوست نداره.

به فرکانس ذهنی اعتقاد  پیدا کن. خدا شاهده یه چیز هایی از این فرکانسه ذهنی دیدم که  مو به تن همتون سیخ میشه. ( اگر خیلی کجکاوید ایمیل می کنم حتما براتون تا شما هم ایمان پیداکنید)

حالا تا اون موقع، هر روز یه مدتی واقعا بشین و از خودت فرکانس در کن!!

یعنی خودت رو با مخاطب خاص خودت تصور کن که دارید در افق با هم قدم میزنید و در افق محو میشید.

هر چی فرکانس ذهنیت قوی تر باشه، شانست بیشتره.

۱۰-کار خاصی انجام نمی دی ولی سرت خیلی شلوغه.

دو روز این کارهای مهمت رو انجام ندی چی میشه بنظرت، از دنیا عقب می مونی؟

در عوض وقتی در کنار مخاطب خاص خودت که کلی هم دوسش داری باشی، راندمانت حداقل ده برابر میشه.

۱۱-مخصوص خانوم ها: زیادی شیر زن شدید.

درسته که تو بعضی فیلم ها از شیر زن ها تقدیر میشه که مثل یک مرد کار می کنند و حتی هیکل خودشون رو هم مثل یک مرد بار آوردند، ولی واقعیت اینه که اکثر مرد ها دوست دارند خانومشون مثل هلو ناز، مثل پر قو نرم و مثل گربه ملوس باشه.

اگر صبح تا شب مثل یک مرد سر کار، کار می کنید، یادت باشه که مردها  یک زن ناز و ملوس و مهربون لطیف می خواهند که خانوم باشه. خانوممممم.

این مقاله مقداریش ترجمه و مقداریش هم نویسنگی بود.اگر خوب بود بگید وقتش رو بیشتر کنیم. اگر بد بود، نظر که نمی دید، حداقل بیاد بهمون دری وری بگید که بفهمیم تا  دفعه بعدی یک مقاله بهتر بذاریم.

نظر و پیشنهاد و مقاله و  هر چیزی چیز از شما باشه میپذیریم و با اسم و رسم خودتون  در سایت دو کلمه (حرف حساب) چاپ میکنیم.

درباره‌ی alireza bakhtiari

۲۰ نظر

 1. سلام دستتون درد نکنه خیلی عالی بود.خدا خیرتون بده

 2. سلام
  ممنون از وبلاگنون .آقا امید من با نظرتون موافقم و اصلا به دوستی بین دختر و بسر باشه رو قبول ندارم ۲۴ سالم و تو این مدت جه تو دانشگاه چه تو محیط کار دنبال دوستی نبودم تا اینکه سر یه اتفاق با آقای اشنا شدم ۲۷ سالشون واقعا دوستش داشتم تو رفتار وکلام بهش گفته بودم اما ایشون همیشه بهانه مشکل مالی رو میاورد حتی ازم خاستگاری کرد ولی میگفت فعلا شرایطش نداره الان بعد ازاینکه من امتحانش کردم اعتماد بینمون از بین رفت و ایشون گفت دیگه به من زنگ نزن دارم ازدواج میکنم این م نتیچه این که عشقم را بروز دادم اما الان چی شد؟؟؟ یه دل شکسته

 3. مطالب خوب و مفید بودن ممنون

 4. سلام .عالی بود عزیزم.میشه لطفا اون مواردیو که گفتی مو به تنت سیخ میشه برام بفرستی؟؟:))ممنونم

 5. دست به قلم خوبی داری, شیرین و سلیس و مهم تر از همه علمی می نویسی
  من سی سالمه, ترشیده شدم رفت:-) فوق لیسانس گرفتم, ولی کار خاصی ندارم گاهی تو خونه ترجمه کار می کنم. چهار ساله با پسری کوچک از خودم دوستم, چندین بار باهاش کات کردم با اینکه دوسش داشتم, اما دوباره برگشت و میگه که نمی تونم جدا شم ازت.پسر با شخصیت و کاریه, از اوناییه که واسه زندگیش برنامه داره. از طرفی تقریبن هم حرفی از ازدواج نمی زنه, ولی میدونم چقد دوستم داره, خیلی کارا واسم انجام داده, ولی من دیگه گیج شدم, نمی دونم باهاش چیکار کنم, قیافم به نظر خودم معمولی ولی خاصه اما همیشه بدون اغراق پسرای زیادی جذبم میشن, الان ولی هیچ حسی به ازدواج با کس دیگه ندارم, خیلی دوسش دارم خیلی, ولی نمی دونم چیکار کنم, دوستان خوبم به ویژه اقا پسرا بهم راه حل بدین پیلیز…:-(

  • خوب من چند روز دیگه ۳۴ سالمه و مجردم قصد ازداواج با هیجکسم را نداری پس با همون ازدواج کن

  • سلام
   مژده خانم به نظر من تو ازش خواستگاری کن.پسرا از خانومی که اونارو برای خودشون میخوان نه پولشون علاقه دارند
   البته من به دوستی دختر پسر (غیر مواردی که رابطه کاری باشه )اعتقادی ندارم زیرا عاشق عشق شو جار میزنه مگر در حالتی که فکر میکنه باید شرایط مالیش شکل بگیره اونوقت پیشنهاد ازدواج رو عقب می اندازه (نمونه اش خودم )غافل از این که دختر خانوم ها اینو نشانه بی اهمیتی میذارن چه بسا اون دختر با وقت تلف کردنهای پسر با کسی دیگه ازدواج کنه.
   پس بهتر در این موارد دختر یه نشون بده به پسر که اگه علاقه ای داری به خاطر مشکلات مالی دست دست نکن.
   بازم میگم اینجور وقت ها باید دختر عشقش رو نشون بده (با کلام نه روابط نامشروع)

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*