۱۰ نکته برای راه اندازی اولین کسب و کار خود

۱۰ نکته برای راه اندازی  اولین کسب و کار خود:

در این پست ۱۰ توصیه برای کسانی که که اولین واحد تولیدی، شرکت و یا سرمایگذاری خود را راه انداختن وجود داره که میتونه جلوی بسیاری از اشتباهات رایج رو بگیره و شانس موفقیت شما رو بیشتر کنه.

۱.تمرکزکاری، تمرکز کاری، تمرکز کاری

بسیاری از  اولین کارآفرینان احساس می کنند که نیاز دارند که از هر فرصتی که سر راهشون قرار میگیره استفاده بکنند. فرصت ها معمولا گرگ هایی هستند در لباس گوسفند. بدنبال فرصت های غیر مرتبط به کارتون نروید.

با یک دست چندتا هندوانه برداشتنهم قدرت شما رو ضعیف میکنه و هم راندمان و بهره وری کاری رو که دارید انجام میدید کم میکنه.

یک کار رو کامل انجام بدید و تمومش کنید بهتر از اینه که چندتا کار رو همزمان بصورت ناقص و معیوب انجام بدید.

اگر احساس می کنید که نیاز دارید که بپرید تو یک کار دیگه، این یعنی ایده اولیه کار فعلیتون مشکل داشته.

۲.بدونید دارید چیکار میکنید و کاری رو که میدونید انجام بدید.

فقط بخاطر اینکه یک کار خیلی جالب و جذابه و بنظر توش خیلی پول داره( با وجود اینکه اون کار رو دوست ندارید ) وارد اون کار نشید.کاری رو که عاشقش هستید انجام بدید.کسب و کاری که حول و حوش توانایی ها و علایقتون  راه انداخته باشید ، شانس موفقیت خیلی بیشتری داره. این خیلی مهمه که شما از کار خودتون لذت ببرید.

اگر دل شما تو اون کار نباشه، شما در اون کار موفق نمیشید.

۳.صریح ، شفاف و سریع باشید.

اگر به یک مشتری یا یک سرمایه گذار برخوردید، همیشه آماده این باشید که بتونید طرح کاری خودتون رو به نحوه احسنت  به اون توضیح بدید. کاری که می خواهید انجام بدید و یا هدفتون  رو بوضوح برای اون توضیح بدید و شرایط طرف مقابلتون رو هم در نظر بگیرید.

۴.بدونید که چی میدونید، چی نمیدونید، و کی اون چیزی رو که شما نمیدونید، میدونه.

هیچ کسی همه چیز رو نمیدونه، برای همین طوری رفتار نکنید که انگار همه چیز رو میدونید. دور  و بر خودتون رو پر کنید از  افراد باتجربه و نصیحت گر و خیر خواه که شما رو از نظر فکری تغذیه کنند تا مدیر و بیزینس من بهتری باشید.افراد موفقی رو انتخاب کنید که باهاشون نقاط مشترک دارید و می توانند برای مدت های طولانی کنار هم کار کنید.

۵.همیشه مثل زمان شروع کسب و کارتون رفتار کنید.

دفتر های پر زرق و برق و ماشین های چند صد میلیونی را فلان بذارید کنار.حساب بانکی شما، جریان خون شرکت و یا تولید شماست.هنر قناعت و صرفه جویی رو تمرین کنید و در اون استاد بشید.هر هزار تومی رو که خرج میکنید حسابش رو بنویسید و  تمام هزینه ها را چندبار چک کنید.

۶.زیر بار مشکلات یاد گیری را رها نکنید

هیچ کتاب کارآفرینی و و یا هیچ طرح توجیهی وجود نداره که  آینده رو پیش بینی کنه و یا شما کاملا آماده کنه تا یک کار آفرین موفق بشید.هیچ راه کامل و پولساز ی که میونبر باشه وجود نداره.هیچ وقت بدون برنامه نپرید داخل یک کار جدید دیگه، اما نباید ماهها و حتی سال ها صبر کنید تا وارد یک کار جدید شوید.شخصیت کارآفرینی شما زیر بار مشکلات شکل میگیره .مهم ترین چیزی که شما می تونید از اشتباهاتتون یاد بگیرید اینه که اون اشتباه رو دوباره تکرار نکنید.

۷.هیچ کس بشما پول قرض نمیده

هیچ کس روی شما سرمایهگذاری نمیکنه.اگ

ر شما برای شروع کار خودتون نیاز به پول زیادی دارید. به میز کارتون برگردید و برنامه کاریتون رو دوباره بنویسید . اینبار بدون هزینه های زیاد که از جیب خودتون بیشتره.ایده های خودتون رو بقدری ساده کنید که کارتون رو بتونید با همون مقدار پولی که خودتون دارید شروع کنید.

اگر ایده شما موفق بشه، اون وقت شانس پیداکردن سرمایگذار رو دارید.

۸.سلامت باشید.

شما اگر قرار بشه صبح تا شب بدوید و بدوید و وقت برای انجام کارهای شخصیتون نداشته باشید، مطمئن باشید که در آینده نزدیک پسیمون میشید.اگر حواستون به خودتون باشه، مطمئن باشید که راندمان کارتون بیشتر از قبل میشه.

۹.قربانی حرف های خودتون نشید.

به عمل کار برآید، به سخندانی نیست! مردم رو با کارهاتون تحت تاثیر قرار بدید نه با حرف هاتون.از تعریف و تمجید درباره کارهایی که می خواهید انجام بدیددست بکشید و نسبت به عملی شدن آنها پیش مردم حرف نزنید. در یک کلام : یا کارهاتون رو عملی کنید و یا ساکت بمونید.

۱۰.بدونید که کی باید رهاش کنید.

برخلاف باور همه، یک کاپتان حرفه ای تا آخرین لحظه تو کشتی نمی مونه تا غرق شه.بدونید که کی باید کار رو تموم کنید و کی باید  از خیر اون کار بگذرید.اگر از کارتون نتیجه نگرفتید و در اون موفق نبودید، بشینید و کار هایی رو که انجام دادید بررسی کنید . ایراد کار رو دربیارید. از اون درس بگیرید و برای کارهای آیندتون استفاده کنید.عدم موفقیت بدیهی هست، اما یک کار آفرین واقعی بر مشکلات چیره میشه.

درباره‌ی alireza bakhtiari

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*