نه راه ساده برای لطیف شدن پوست های خشک

 

نه راه ساده برای لطیف شدن پوست های خشک

درمان خشکی پوست در منزل

اگر پوست شما هم از نوع خشک است و در مراقبت از آن دچار مشکل می‌شوید پس این راهنمای کامل مراقبت از پوست‌های خشک را مطالعه کنید.

بهبودپوست‌های خشک

 

آیا تا به حال چنین حسی را تجربه کرده‌اید: از خشکی و خارش پوست رنج ببرید و بخواهید که با استفاده افراطی از لوسیون بدن، آن را التیام ببخشید. گرچه بسیاری از مردم در طول سال با خشکی پوست دست به گریبان هستند، اما تا شدت خشکی به درجه حاد نرسد، توجهی به آن نمی‌کنند. ترک‌های پوستی در نقاطی ظاهر می‌شوند که تجمع غدد چربی کمتر است، از جمله: دست‌ها، پاها، آرنج‌ها و زانوها.

چرا این اتفاق می‌افتد؟

 

پوست نیازمند آب است که از مواد غذایی و جذب از هوا، این آب را تامین می‌کند. اما در صورت کاهش رطوبت، گرما و خشکیِ گاه و بی‌گاه هوا، رطوبت مورد نیاز بدن تامین نمی‌گردد. بعلاوه، با افزایش سن، پوست ما چربی و گلیکوزآمینوگلیکان کمتری تولید می‌کند که از جمله محافظان آب مورد نیاز پوست هستند. تنها مصرف لوسیون موثر نخواهد بود. برای آب‌رسانی بهتر به پوست، کافیست چند تغییر کوچک اعمال کنید.

بیشتر:

آموزش ماساژ آرامش بخش بدن زن و شوهر برای تمدد اعصاب همراه با عکس

آموزش ماساژ بدن با توضیح کامل همراه عکس

 

   پاک کردن پوست با ملایمت و دوستی

 

شوینده‌های کف‌دار، بدترین دشمن پوست شما هستند. سدیم لوریال سولفات، ماده‌ای پاک‌کننده که در صابون‌ها، پاک‌کننده‌ها و شامپوها بکار رفته نه تنها آلودگی‌ها که چربی‌های مفید پوست را نیز از بین می‌برد. همواره پاک‌کننده‌هایی که فاقد سولفات سدیم یا با پایه چربی هستند، انتخاب کنید که فقط آلودگی‌ها را از بین ببرند نه چربی پوست شما را. اگر نگرانید که پوستتان بعد از استفاده از یک شوینده با پایه چربی لیز خواهد شد، آسوده خاطر باشید زیرا به اعتقاد دکتر نواِل شربر: “شوینده‌هایی با پایه چربی آلودگی‌ها و همچنین سایر چربی‌ها را از سطح پوست می‌زداید، سپس با چربی‌های پوست درهم آمیخته و از سطح پوست شسته می‌شود، نتیجتا پوستی تمیز و بی‌آنکه خواهید داشت.”

بیشتر :

آموزش ساده مدل بافت موی یک طرفه سر شبیه عکس اما واتسون

فیلم آموزش طراحی ناخن مدل رنگین کمان مخصوص مبتدی ها توسط این دختر زیبا

 

   پاکسازی سلول‌های مرده

 

اهمیتی ندارد که چه حجمی از لوسیون به پوست خود مالیده‌اید، این لوسیون‌ها مادامی که سلول‌های مرده پوست شما را در برگرفته‌اند به پوست نفوذ نخواهند کرد. راه‌حل؟ اسکراب، اما با ملایمت! دکتر شربر معتقد است: “در صورتی که برای زدودن سلول‌های مرده پوستِ خشک از لایه‌بردار قوی استفاده نمایید، تحریک بیشتر این نوع پوست را به همراه خواهد داشت.” برای زدودن سلول‌های مرده از بکار بردن دانه‌های شن مانند خودداری کنید و در عوض دانه‌های نرم جوجوبا و شکر را امتحان نمایید.

   چند لایه لوسیون

 

هنگامی که در زمستان قصد خروج از خانه را دارید، کلی لباس روی هم می‌پوشید اما باز هم از سرما نفس نفس می‌زنید، چاره دیگری نیست. زمانی که صحبت از مراقبت‌های پوستی می‌شود هم همین فرایند اتفاق می‌افتد. بعد از شستشوی پوست، در حالی که هنوز پوست کمی مرطوب است، مرطوب‌کننده‌ای حاوی روغن طبیعی، گلیسیرین یا ملینیوم استفاده نمایید. دکتر شربر می‌گوید: “اگر پوست شما فوق‌العاده خشک است، به مرطوب‌کننده خود کمی روغن طبیعی اضافه نمایید. برای پوست صورت از روغنی ملایم همچون روغن دانه انگور که منافذ پوست را مسدود نمی‌کند، خاصیت ضد التهابی داشته و خارش و قرمزی پوست را تسکین می‌دهد، بهره ببرید. برای بدن هم از روغن جوجوبا که دارای غلظت ‌‌‌‌بیشتری است اما مانع از مسدود شدن منافذ پوست است، استفاده نمایید.”

بیشتر:

آموزش یک مدل جدید و ساده بافت مو زنانه که در منزل میتونید انجام بدید
.آموزش تصویری همراه با توضیح طراحی ناخن فرنچ با چسب زخم و حداقل امکانات
.
.

ادامه در صفحه ی بعد

درباره‌ی یکی از نویسندگان سایت

یکی از نویسندگان سایت
درصد بالایی از طلاق ها در کشور ما به علت مشکلات جنسی و نبودن پاسخ های مناسب برای مسائل زناشویی در بین زوجین است . به امید روزی که دیگه هیچ زن و شوهری در ایران بخاطر مشکلات جنسی از هم جدا نشند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*