تاوان چاقی مادران در دوران حاملگی با آسم گرفتن نوزادان

ارتباط چاقی زن در دوران حاملگی و ابتلا به آسم در نوزاد

تاوان چاقی مادران در دوران حاملگی با آسم گرفتن نوزادان

چاقی بیشتر مادر در دوران بارداری ، ناراحتی های بیشتر کودک بعد از زایمان

باز هم از معایب چاقی بیشتر بدانید !

 

وقتش رسیده که بیشتر به فکر تناسب اندام باشید . اگر در دوران جوانی و مجردی و نامزدی و سال های اول زندگی مدام به فکر قیافه و تیپ و هیکل خودتون بودید ولی هر سال یک سایز به دور شکمتون اضافه می شد ، دیگه باید یک فکری اساسی بکنید تا چاقی شما گریبان نی نی کوچولوتون رو نگیره !

چرا ؟

چونکه: محققان کشف کردند چاقی مادر در دوران حاملگی نوزادان را به آسم مبتلا می کند.

 

 

یک بررسی جدید نشان می دهد٬ زنانی که در دوران بارداری چاق هستند٬ نسبت به مادرانی با وزن طبیعی٬ احتمال اینکه کودک آنها به آسم مبتلا شود بیشتر می‌باشد.

دکتر اریک Forno، استادیار طب اطفال بیمارستان کودکان پیتسبورگگفت:ما دریافتیم که،مادران با اضافه وزن یا چاقی در دوران بارداری در مقایسه با کودکان متولد شده از مادران با وزن طبیعی، ۲۰ تا ۳۰ درصد کودک آنها شانس بیشتری نسبت به ابتلا به آسم دارد .

تیمFornoرا نیز در بر داشت که افزایش وزن بیش از حد در دوران بارداری با حدود ۱۶درصد افزایش خطر ابتلا به آسم در کودکان همراه است؛ Fornoاشاره کرد “این نتایج شامل مطالعات آسم در زمان های مختلف در دوران کودکی بیش از یک سال تا ۱۶ سال مورد بررسی قرار گرفته است” .

بیشتر:

آخرین تحقیقات: سقط جنین با افزایش تغییرات دما

رابطه ی مصرف قرص های جلوگیری از بارداری با سرطان سینه ی زنان

اگر چه این بررسی بیش از یک دوجین مطالعات منتشر شده قبلی در ارتباط بین وزن مادر در دوران بارداری و خطر ابتلا کودک خود به آسم را در بر داشت، اما توانست ثابت کند که وزن مادر علت مستقیم آسم دوران کودکی است.

Fornoگفت: “ما دقیقا نمی‌دانیم این ارتباط چگونه به وجود می‌آید”

Forno گفت: “ما برای مثال می دانیم که چاقی گاهی اوقات می تواند به دیابت یا بیماری های قلبی منجر می شود، و شاید این التهاب در مادر به نوعی به ریه های در حال توسعه و راه های هوایی در نوزاد تاثیر می گذارد.” . او اشاره کرد عوامل متعددی ممکن است باعث این ارتباط شود.

او گفت: یا شاید برخی مواد مغذی که مادران با رژیم غذایی سالم مصرف می‌کنند ممکن است فرزندان خود را از آسم محافظت کنند.

Fornoاشاره کرد که این مهم است که همه زنان در سن باروری وزن سالم را حفظ کنند، به خصوص اگر آنها در تلاش برای باردار شدن می‌باشند .

او گفت: “کنترل وزن مناسب و تغذیه سالم در دوران بارداری نیز مهم است٬ زیرا افزایش وزن بیش از حد در دوران بارداریخطر ابتلا به آسم در کودکان را افزایش می دهد” .

این گزارش در ماه اوت نسخه چاپی مجله اطفال به چاپ رسیده است.

خرید-محرمانه-لوازم-جنسی فروشگاه محصولات زناشویی

خرید-محرمانه-لوازم-جنسی

Forno گفت: مطالعات قبلی نشان داده است که چاقی منجر به افزایش خطر ابتلا به آسم می‌شود، در میان کودکان مبتلا به آسم، چاقی منجر به افزایش شدت بیماری نیز می‌شود .

Forno و همکارانش برای دیدن اینکه چگونه وزن مادر ممکن است به پیشرفت آسم در کودکان مرتبط باشد، ۱۴بررسی قبلی که شامل بیش از ۱۰۰.۰۰۰جفت مادر و فرزند بودند را دوباره مورد بررسی قرار دادند .

خطر ابتلا به آسم در کودکان برای مادرانی که در دوران بارداری در مقایسه با وزن طبیعی مادران باردار چاق بودند ۳۶درصد بالاتر بود.نویسندگان این مطالعه نشان می دهد که، برای زنانی که سابقه آسم ندارد، اثر چاقی در دوران بارداری ممکن است تاثیر حتی قوی تر و بدتری در کودک آنها بگذارد.

بیشتر:

گرم کردن بیمارستان با جنین های سقط شده !

دکتر دیوید مندز، متخصص نوزادان در بیمارستان میامی کودکان، گفت چنین تحقیقاتی لازم بررسی های بیشتر از جمله قرار گرفتن کودک به دود سیگارو دیگر دارد .

او اضافه کرد: “ما در حال حاضر می‌دانیم چاقی مادران و افزایش وزن در دوران بارداری برای مادر و کودک مضر می‌باشد” .داشتن اضافه وزن می تواند در نوزادان کم وزن در هنگام تولد، باعث زایمان زودرس و یا زایمان سزارین گردد.

منبع: medplus.ir

بازنشر :((سایت  ۲tarke.com   ))

 

بیشتر:

خرید محرمانه محصولات زناشویی از فروشگاه AntiHiv.ir

شکل های مختلف کاندوم مردانه همراه با عکس

آموزش تصویری روش استفاده از کاندوم همراه با عکس!

درباره‌ی یکی از نویسندگان سایت

یکی از نویسندگان سایت
درصد بالایی از طلاق ها در کشور ما به علت مشکلات جنسی و نبودن پاسخ های مناسب برای مسائل زناشویی در بین زوجین است . به امید روزی که دیگه هیچ زن و شوهری در ایران بخاطر مشکلات جنسی از هم جدا نشند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*