با خوردن این پنج خوراکی براحتی با هوش شوید

 

تیز هوش شوید

با خوردن این پنج خوراکی براحتی با هوش شوید

راه های افزایش هوش با تغذیه

 

استرس و افزایش سن می‌تواند منجر به از دست دادن حافظه شود اما مکمل‌ها و تغییر در شیوه‌ی زندگی، به شما این امکان را می‌دهد که ذهنی سالم داشته باشید.

وقتی که ۲۲ ساله هستید، شاید گم کردن کلیدها دوبار در روز، برایتان جالب باشد اما وقتی ۴۲ باشید، کمی نگران کننده است. شاید در مورد بالا رفتن سن، چیزی نگران کننده‌تر از آن نباشد که احساس کنید حافظه‌تان رو به زوال است. مهم نیست که سنتان چقدر است، برای اینکه مغزتان را به بهترین شکل حفظ کنید، کارهای زیادی می‌توانید انجام دهید.

گری اسمال، پزشک و رئیس مرکز طول عمر UCLA در موسسه‌ی علم اعصاب و رفتار انسان می‌گوید: شواهد علمی نشان می‌دهد که فعالیت ذهنی، یک رژیم غذایی سالم، ورزش، و کاهش استرس، هم به بهتر شدن حافظه کمک می‌کنند و هم خطر ابتلا به بیماری آلزایمررا کاهش می‌دهد.

ترکیب این روش‌ها، در یک دوره‌ی کوتاه، تاثیر بسیار چشمگیری دارد. وقتی که اسکن‌های پت (نوعی اسکن برای شناسایی سرطان و اندازه‌گیری تاثیر درمان سرطان) را بررسی کردیم، بازده مغز بطور قابل توجهی افزایش یافته بود. در واقع، بعضی از مردم در مدت دو هفته، در امتیازات حافظه، ۲۰۰ درصد بهتر شدند که معادل کاهش بیست سال از سن مغز است (در زمینه‌ی اختلال حافظه).

روشها و مکمل‌های متعددی وجود دارد که به منظور محافظت یا بهبود سلامت مغزتان، می‌توانید از آنها استفاده کنید. درست است که اینها بطور بالقوه با ارزشند اما هرگز نمی‌توانند جایگزین انتخاب‌های زندگی سالم شوند. در پایان، آنچه که در حفظ و بهبود حافظه موثر است، یک درمان طبیعی نیست بلکه ترکیبی از آنهاست.

اسمال می‌گوید: وقتی که استراتژی‌ها را ترکیب کنید، بیشترین نتیجه را بدست می‌آورید. شما می‌توانید با مصرف کافی ویتامین‌ها و مواد مغذی، خوردن چربی‌های سالم و کربوهیدرات‌ها، خوردن وعده‌های غذایی کوچکتر، فعالیت ذهنی و بدنی و کاهش استرس، خودتان را جوان نگه دارید. مصرف مکمل‌های زیر برای مغزتان مفید است:

 بیشتر:

تاثیر فصل تولد بر شخصیت شما از نظر علمی ثابت شد !!!

سوء استفاده دختر جوان از توریست ها !

۱-ویتامین‌های EوB

دارما سینک، پزشک و نویسنده‌ی کتاب “طول عمر مغز” می‌گوید: ویتامین E، قوی‌ترین آنتی اکسیدان برای مغز است. این ویتامین، التهاب مغز را کاهش می‌دهد، رادیکال‌های آزاد را از بین می‌برد و جلوی از بین رفتن عملکرد شناختی مغز را می‌گیرد.

برای مقابله با اثرات استرس در مغز، یک مکمل ب کمپلکس خوب که حاوی ویتامین‌های B6و B12باشد، بسیار مفید است. دارما می‌گوید: بسیاری از مردم، از خستگی روحی و جسمی شکایت می‌کنند. ویتامین‌های گروه Bبرای افزایش انرژی بسیار ضروری‌اند.

چگونه از آن استفاده کنید:دارما، برای یک شخص متوسط، روزانه ۴۰۰ واحد ویتامین Eتوصیه می‌کند و اگر مشکلات مربوط به حافظه، تمرکز و مانند آن دارید، روزانه بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰واحد ویتامین Eبه همراه ۴۰۰ تا ۸۰۰ میکروگرم اسید فولیک مورد نیاز است.

برای سایر ویتامین‌های گروه B، مصرف روزانه ۱۰۰۰ میکرو گرم ویتامین B12 (برای جذب بهتر، قرص را زیر زبان بگذارید) و ۵۰ میلی گرم ویتامین B6سه بار در روز توصیه می‌شود.

 

-فروشگاه-لوازم-زناشویی انتی اچ ای وی

-فروشگاه-لوازم-زناشویی

۲-جینکو بیلوبا

شهرت این گیاه، به بهبود گردش خون در مغز و کمک به حافظه است. وقتی که جینکو بعنوان یک مکمل طبیعی که قدرت مغز را افزایش می‌دهد، شناخته شد، جایگاه خوبی پیدا کرد. در تحقیقی که در مجله‌ی Phytotherapy Researchمنتشر شد، داوطلبان بزرگسالی که جینکو مصرف کردند در مقایسه با گروهی که دارونما خوردند، از نظر چندین مقیاس حافظه، پیشرفت بیشتری داشتند.

چگونه از آن استفاده کنید:برای مقابله یا جلوگیری از زوال حافظه و حواس پرتی، روزانه ۱۲۰ تا ۲۴۰ میلی گرم از عصاره‌ی استاندارد آن را مصرف کنید. معمولا چندین ماه طول می‌کشد تا نتایج آن را ببینید.

 

۳-چای سبز

.

.

 

ادامه در صفحه ی بعد

درباره‌ی یکی از نویسندگان سایت

یکی از نویسندگان سایت
درصد بالایی از طلاق ها در کشور ما به علت مشکلات جنسی و نبودن پاسخ های مناسب برای مسائل زناشویی در بین زوجین است . به امید روزی که دیگه هیچ زن و شوهری در ایران بخاطر مشکلات جنسی از هم جدا نشند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*