۷ کاری که کار آفرینان موفق انجام نمی دهند

 

 

 

7 kar

۷کاری که کار آفرینان موفق انجام نمی دهند :

این روزها هر کسی که یدونه لب تاب داره و یا  یک وبلاگ زده فکر میکنه که کارآفرین شده. این که خودتون رو مهندس بنامید و یا اینکه پیجی که در فیس بوک و توئیتر درست کردید چند صدتا لایک بخوره، شما رو یک مدیر کارآفرین تبدیل نمیکنه.

یه بنده خدایی حرف خوبی زده بود: بعضی ها فکر می کنند کارآفرینند و بعضی ها هم  کارآفرینند هستند!!

نمی خوام امیدها و رویاهاتون رو از بین ببرم ولی حقیقت اینه که بسیاری از ما اصلا برای رهبری و کارآفرینی ساخته نشدیم.می دونم که دوست نداریم اینو قبول کنیم، ولی این واقعیت داره، و  اون کسانی که کارافرینی تو ذاتشون نیست، هرچی که زودتر بفهمند که کار افرین نیستند و دارند راه رو عوضی میرند، براشون بهتره.

حالا چیزهایی که کارافرینان رو از بقیه متماز میکنه رفتار ها و کارهایی هست که انجام میدهند و از اون مهمتر کارهایی که انجام نمی دهند!!.اینجا چندتا کاری که کارافرینان موفق انجام نمی دهند رو لیست کردیم تا اگر شما انجام میدید؛ تکلیفتون رو با خودتون مشخص کنید، یا دیگه انجام ندید، یا غید کارافرینی رو بزنید.

 ۱-آنها به ایجاد تعادل بین کار و زندگی فکر نمی کنندو اعتقادی هم ندارند.

کارافرینان بیشتر عشق کار هستند.یعنی کارشون در اولویت اول زندگیشون قرار داره.اونا اصلا وقتتون رو تلف کارهای بیهوده و خوشگذرونی هایی که بیشتر مردم انجام میدهند ،نمیکنند.

مردم برای خوشگذروندن در  تعطیلات زندگی میکنند و انها برای انجام چیزهایی که دوست دارند  ،که همون کارشون هست، زندگی میکنند.

۲-آنها سعی نمی کنند که چیزی باشند که نیستند.

کارافرینان سعی نمیکنند که خوشون رو به رخ دیگران بکشند و خودشون رو بزرگ جلوه بدهند.اونها درمورد خودشون فکر نمیکنند، بلکهدر مورد ایده هایی که دارند و نحوه انجام اونها فکر میکنند.

۳-آنها برای حقوق ماهیانه و دستمزد کار نمیکنند.

اونها بخاطر سختی کار و حقوق کم اون کار ناله نمی کنند. آنها فقط اون کار را انجام میدهند،و از اونجایی که اون کار رو با شور و اشتقیاق انجام میدهند و بر روی انجام اون کار مثل لیزر تمرکز کردند، در انجام اون موفق میشوند و اتفاقاً پول خوبی هم به جیب میزنند.

۴-آهسته و یواش  یواش حرکت نمیکنند.

کارفارینان بزرگ وقتی می خواهند به آب بزنند، نوک پاشون رو تو آب فرو نمی کنند و بعد آروم آروم داخل آب نمیشند. اونها با سر شرجه میرند توی آب !

اونها هیچ یک مقداری از این کار و یک مقداری از اون کار انجام نمی دهند، بلکه وقتی وقتی از کاری خوششون بیاد و براشون هیجان داشته باشه، کل زندگیشون رو به اون کار اختصاص میدهند.

 

 

۵-تسلیم ترس نمی شوند.

به صداهای دور و اطرافشون که در گوششون آیه یاس می خونند و ((می گن که این کارها بدرد نمی خوره واز این کارها پول در نمیاد)) گوش نمیدهند.اونها از شروع کار نمیترسند.البته اونها بقول معروف کله خراب نیستند، بلکه  اونها فقط به صدای درونشون گوش میدهند و طبق غریزشون حرکت می کنند.

۶-فکر نمیکنند که یک کارافرین آسمانی هستند.

درحالیکه بعضی ها توی این توهم هستند که در تقدیرشون نوشته شده که باید انسان های بسیار بزرگی باشند-یک احساسی که اغلب برای راضی کردن احساسات درونی خودشونه-کارافرینان معمولا دید…… از شرکتون ندارند.مثلا Zuckerberg  ،مالک فیس بوک،   در ابتدا اصلا بدنبال ثبت شرکت نبود، اون فقط میخاست راهارتباط برقرار کردن همکلاسی هاش رو عوض کنه و راحت تر کنه!

۷-اونها یک آدم خیرخواه و ناصح مجازی ندارند.

این روز ها شاید اغلب مردم در دنیای اینترنت طرفدار هر گونه نویسنده و فیس بوک باز اینجور افراد مجازی شده باشند.اینکه ما به از نویسندگان و افراد مختلف با ایده های  مختلف مطالعه داشته باشیم خیلی خوبه، مخصوصا در ایران که سرانه مطالعه نسبت به کشور های دیگه، بصورت وحشت ناکی پایینه؛  اما برای اینکه شما بتونیدبه جایی برسید و کارهای بزرگی تو زندگیتون انجام بدید، شما نیاز به یک فرد خیرخواه و باتجربه در دنیای واقعی دارید.مثلا همین استیو جابز خودمون که اینهمه بخاطر محصولات اپل مشهور شده، خودش بوسیله یک آدم حرفه ای تر راهنمایی میشده.یعنی  رئیس اینتل راهنمای استیو جابز بوده.حالا به نظرتون  تاسیس کنندگان گوگل رو چه کسی راهنمایی کرده؟؟؟؟ همین استیو جابز مدیر عامل اپل. بله…

پشت هر کارفرین بزرگی حداقل یک ناصح و راهنمای بزرگ وجود داره، یک راهنما در دنیای واقعی.

نکته بعدی و از همه مهم تر اینکه کارافرینان واقعی خودشون رو کارافرین  صدا نمی کنند.آنها کارهایی که دیگران انجام میدهند رو انجام نمی دهند و دنباله رو جمع نیستند( مثل این ماهی تو عکس بالا ! )

اونها رهبر تقدیر خودشونند. این چیزیه که اونها رو حرکت میده و برای همینه که اونها موفق میشند. 

درباره‌ی alireza bakhtiari

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*