چه کسانی به سکس درمانی نیاز دارند ؟!

 

 

چه کسانی به سکس درمانی نیاز دارند ؟!

چه اختلالاتی نیاز به سکس درمانی دارد؟

تعریف سکس درمانی

سکس درمانی نوعی روان درمانی بوده و برای درمان اختلالات جنسی که علتشان مشکلات جسمی نمی باشد و همچنین اختلالات جنسی که علتشان هم جسمی و هم ذهنی هست، می توان از سکس درمانی استفاده نمود. در حین سکس درمانی شما مشکلات و نگرانی هایتان درباره عملکرد جنسی، احساسات جنسی و خصوصیات جنسیتان را در جلسات بیان کرده و در آن زمینه راهکار و مشاوره دریافت نمایید. سکس درمانی برای بزرگسالان در هر سن و جنسی مناسب می باشد

بیشتربدانید:

ده تا از علت های رایج تاخیر در زمان پریود شدن

احتمال بارداری در زمان تاخیر در پریود با وجود بی بی چک منفی

راه های عملی برای کم کردن شهوت و میل جنسی

چند نمونه از مواردی که شامل سکس درمانی میشود

بعضی از اختلالات جنسی که با سکس درمانی برای درمان آن اقدام می شود، شامل ازدواج بدون زفاف، انزال زودرس، اختلال نعوظ، میل جنسی کم، خواسته های نامعقول جنسی، اعتیاد جنسی، درد در رابطه جنسی و یا مشکلات جنسی ایجاد شده در افرادیکه تحت تجاوز جنسی قرار گرفته اند، مشکلات ناشی از استرس، خستگی و سایر عوامل محیطی، می باشند.

سکس درمانی توسط روانشناسان، پزشکان و افراد متخصص در این زمینه انجام می شود. سکس درمانی معمولا در دوره ای کوتاه مدت و در تعداد کمی جلسه انجام شده، اما درهرحال برنامه درمانی بسته به مشکلات و نگرانی های بیان شده متفاوت می باشد.

سکس درمانی به شما برای حل مشکلات مختلف، از نگرانی های مربوط به عملکرد جنسی گرفته تا احساسات شما در مورد همسرتان به کمک می کند. حین سکس درمانی شما احتمالا مسائلی همچون موارد زیر را بررسی می نمایید:

  • نگرانی راجع به میل، علاقه و تحریک جنسی
  • اختلال نعوظ
  • انزال زودرس (زودانزالی)
  • مشکل در ارضا شدن
  • رابطه جنسی دردناک
  • ازدواج بدون رابطه جنسی بدلیل ناتوانی و یا بیماری مزمن
  • نگرانی درباره آسیب های جنسی گذشته

صحبت کردن راجع به مشکلات جنسی و ناتوانی عموما سخت و معذب کننده می باشد، بااینحال بیاد داشته باشید فردیکه درحال درمان شماست برای کمک به شما آنجا بوده و با کمک وی کم کم این مشکلات برطرف می شود

بیشتر بدانید:

ده تا از دانستی های جنسی عجیب که خوبه بدونید

چگونگی خرید محرمانه از فروشگاه های محصولات زناشویی

چرا زن ها به اندازه مردها در مورد رابطه جنسی حرف نمی زنند؟

 

معمولا سکس درمانی با بیان نگرانی جنسی خاص شما شروع می شود. مشکلات جنسی می توانند پیچیده بوده و پزشک و یا روانشناس شما با شما درباره همه فاکتورها و عوامل درگیر درباره مشکل شما صحبت می کند. زمانیکه پزشک یا روانشناس کاملا مشکل شما را درک نمود، شروع به ارائه راهکار برای برطرف کردن مشکل شما و بهبود رابطه جنسی شما مینماید.

توجه نمایید که نگرانی ها درباره رابطه جنسی معمولا مرتبط با سایر مشکلات همچون اضطراب، استرس به افسردگی می باشد موارد مشکل شما بدلیل بیماری های مزمن، عوارض جانبی داروها، جراحی و افزایش سن می باشد.

دقت نمایید که برای سکس درمانی باید به متخصص این زمینه و با رعایت توصیه های اسلامی مراجعه نمود و از مراجعه به افراد و منابع کم سواد که دستورات اسلامی در این زمینه را نادیده می گیرند، بمنظور جلوگیری از عواقب جدی آن خودداری نمایید

بیشتر بدانید:

چطوری میل جنسی همسرم رو به حالت قبل برگردونم ؟

افزایش قدرت نعوظ آلت با سلامت نگه داشتن لثه !

اکثر مردها به فکر درمان انزال زودرس هستند ، شما چطور ؟

راه هایی برای زنان تا میل جنسی مردان را افزایش دهند

 

منبع: راستینه

درباره‌ی mozi

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*