تاثیر خواص شنبلیله برروی قوای جنسی

تاثیر خواص شنبلیله برروی قوای جنسی

خواص گیاهی شنبلیله نحوه مصرف زمان مصرف شنبلیله  ومقدار آن را بدانید

 

شنبلیله گیاهی از خانواده ی باقلائیان است و در بیشتر نواحی ایران از جمله آذربایجان، اصفهان، فارس، خراسان، سمنان و دامغان می ‌روید و به عنوان سبزی خوراکی کاشته و مصرف می‌ شود. از برگ ها و تخم شنبلیله در آشپزی استفاده می شود اما این گیاه فواید بسیاری برای سلامتی دارد و برای درمان بیماری ها هم از آن استفاده می شود.

ترکیبات مواد تشکیل دهنده تخم شنبلیله

تخم شنبلیله حاوی پروتئین، ویتامین C، نیاسین (B3)، پتاسیم و دیوسگنین (ترکیب دارای خواص مشابه هورمون استروژن) است. فلاونوئیدها، لیزین، ال تریپتوفان و ساپونین های استروئیدی از دیگر ترکیبات فعال موجود در شنبلیله هستند؛ ساپونین های استروئیدی اهمیت زیادی در صنعت داروسازی دارند زیرا با ترکیباتی از قبیل هورمون های جنسی, کورتیزون, استروئیدهای دارویی, ویتامین D و گلیکوزیدهای قلبی ارتباط دارند.

تاثیر خواص شنبلیله برروی قوای جنسی

تخم شنبلیله تاثیر خواص شنبلیله برروی قوای جنسی

 

برای چه شنبلیله مفید است

دانه های شنبلیله خواص مشابه هورمون جنسی استروژن دارند و به همین دلیل به افزایش میل جنسی و کاهش گرگرفتگی ها و نوسانات خلقی ناشی از یائسگی و سندروم پیش از قاعدگی کمک می کنند. در هند و چین از آن برای درمان آرتروز، آسم، برونشیت، بهبود گوارش، حفظ متابولیسم طبیعی بدن، افزایش میل جنسی و تقویت قوای جنسی آقایان، درمان مشکلات پوستی (جراحت ها و جوش)، درمان گلودرد و درمان ترش کردن معده استفاده می شود. از دیرباز، از شنبلیله برای درمان اختلالات رشدی، تحریک زایمان، درمان اختلالات هورمونی، افزایش رشد سینه ها و کاهش درد قاعدگی استفاده می شود.
مطالعات اخیر نشان داده اند که شنبلیله به کاهش قند و کلسترول خون کمک می کند و می تواند در درمان دیابت های نوع ۱و ۲ مؤثر باشد. محققان در حال بررسی فواید شنبیلیله برای دستگاه قلب و عروق هم هستند.

بیشتربدانید:

مزاج جنسی شما تابستانی است یا زمستانی

عکس و فیلم مستهجن چگونه روابط زناشویی را تغییر میدهد

با سرد مزاجی خودم و میل شدید شوهرم چه کنم

تاثیر خواص شنبلیله برروی قوای جنسی

موارد استفاده شنبلیله تاثیر خواص شنبلیله برروی قوای جنسی

 

موارد استفاده شنبلیله

 • ۵۰گرم روی غذا برای کاهش کلسترول

مطالعات نشان می دهند که مصرف روزانه ۵۶ گرم تخم شنبلیله پس از ۲۴ هفته، باعث کاهش ۱۴ درصدی کلسترول خون می شود و خطر حمله ی قلبی را تا ۲۵ درصد کم می کند. بنابراین برای کاهش کلسترول خون توصیه می شود روزی ۵۰ گرم تخم شنبلیله مصرف کنید. می توانید تخم های شنبلیله را روی غذاهای خود بپاشید.

 • ۵۰۰میلی گرم در دو نوبت برای دیابتی ها

مطالعات نشان می دهند که مصرف تخم شنبلیله به کاهش قند خون بیماران دیابتی کمک می کند. بنابراین، به بیماران دیابتی نوع ۲ توصیه می شود که روزانه ۵۰۰ میلی گرم تخم شنبلیله را در دو نوبت مصرف کنند.

 • استفاده ی موضعی برای بیماران پوستی

طبق تحقیقات، شنبلیله درمان مؤثری برای مشکلات پوستی همچون دمل، جوش، سوختگی، اگزما و نقرس است. بنابراین، برای درمان التهاب های مختلف، به این ترتیب عمل کنید:

 1. یک قاشق غذاخوری تخم شنبلیله را آسیاب کنید.
 2. پودر بدست آمده را با آب گرم ترکیب کنید.
 3. یک تکه پارچه ی تمیز را بردارید و در ترکیب بخوابانید.
 4. پارچه را روی منطقه ی مورد نظر بگذارید.

بیشتربدانید:

رابطه مقعدی هنگام عادت ماهیانه

تاثیر تستستورون بر میل جنسی و رفتار های زناشویی

نزدیکی جنسی با طعم دوست داشتنی زنجبیل

 

 • یک قاشق شنبلیله با آب برای بیماری های گوارشی

تخم شنبلیله لعاب زیادی دارد که لایه ی داخلی روده و معده را می پوشاند و التهاب دستگاه گوارش را کاهش می دهد. برای درمان سوزش معده و ترش کردن معده، یک قاشق غذاخوری تخم شنبلیله را روی غذاهای خود بپاشید. یک راه دیگر این است که قبل از غذا،  یک قاشق غذاخوری تخم شنبلیله را با آب یا آب میوه مصرف کنید.

 • شنبلیله با عسل و آب لیمو برای درمان تب

ترکیب شنبلیله با لیمو و عسل به کاهش تب کمک می کند و در طول بیماری، بدن را تغذیه می کند. برای درمان تب، روزی یک تا دو قاشق غذاخوری تخم شنبلیله را همراه با یک چای گیاهی (مثل چای سبز) و یک قاشق غذاخوری عسل و آب لیمو مصرف کنید. می توانید به جای چای سبز از چای شنبلیله استفاده کنید.

 • روزی سه گرم برای داشتن سینه های بزرگ تر

شنبلیله به تعادل هورمون های زنانه و رشد سینه ها کمک می کند. بنابراین اگر می خواهید سینه های بزرگ تری داشته باشید، شنبلیله را به برنامه ی غذایی خود اضافه کنید. به عنوان نمونه، می توانید روزی ۳ گرم تخم شنبلیله مصرف کنید.

 • چند گرم برای زایمان راحت تر

شنبلیله انقباض های رحم را تحریک می کند و می تواند به زایمان راحت تر کمک کند. با این حال، زنان باردار فقط با موافقت پزشک می توانند از شنبلیله استفاده کنند.

 • ۵۰۰میلی گرم برای افزایش شیر مادران

شنبلیله به بیشتر شدن شیر مادر کمک می کند. تحقیقات نشان داده اند که ۲۴ تا ۷۲ ساعت پس از مصرف شنبلیله، شیر مادر تا ۵۰۰ درصد بیشتر می شود. با این که دلیل اصلی این مسئله هنوز شناخته نشده است امّا محققان حدس می زنند که روغن موجود در تخم شنبلیله دلیل آن باشد. بنابراین، به مادران شیردهی که می خواهند شیری بیشتری داشته باشند، توصیه می شود که روزی سه مرتبه و حداقل ۵۰۰ میلی گرم تخم شنبلیله مصرف کنند.

بیشتربدانید:

ورزش کگل برای مردان : مزایا و آموزش چگونگی انجام آن

چگونگی خرید محرمانه از فروشگاه های محصولات زناشویی

با خوردن این پنج خوراکی براحتی با هوش شوید

 

چطور شنبلیله را بنوشیم؟

یک قاشق غذاخوری تخم شنبلیله را در یک لیوان آب جوش بریزید و بگذارید ۱ تا ۳ ساعت دم بکشد (هر چه بیشتر دم بکشد، خاصیت آن بیشتر می شود.) چای را صاف کنید و عسل و لیمو را به آن اضافه کنید.

تاثیر خواص شنبلیله برروی قوای جنسی

دمنوش شنبلیله تاثیر خواص شنبلیله برروی قوای جنسی

 

عوارض جانبی شنبلیله

مصرف متعادل شنبلیله مشکلی ایجاد نمی کند اما ممکن است عوارض جانبی کمی داشته باشد. عوارض جانبی شنبلیله را بشناسید…

 • تهوع یکی از عوارض جانبی معمول شنبلیله است و در برخی از موارد هم ناراحتی معده و روده (اسهال یا نفخ) گزارش شده است.
  •    زمانی که از شنبلیله به صورت موضعی و بر روی پوست استفاده می کنید، مراقب جوش ها یا حساسیت های پوستی باشد.
  •    مصرف شنبلیله در دوران بارداری توصیه نمی شود چون می تواند باعث تحریک زایمان شود. اگر باردار هستید یا می خواهید باردار شوید، قبل از مصرف آن با پزشک خود مشورت کنید.
  •    اگر داروی خوراکی مصرف می کنید، توجه داشته باشید که این گیاه را دو ساعت قبل یا بعد از آن دارو مصرف کنید. این بسیار مهم است زیرا فیبر موجود در شنبلیله می تواند جذب دارو را مشکل کند و این به دلیل لعاب دار بودن فیبر این گیاه است.

 

بیشتربدانید:

مقابله با سرد آیا افزایش تعداد رابطه جنسی سرطان در مردان را کاهش می دهد ؟

مزاجی ، از تشخیص تا افزایش میل جنسی

چطوری میل جنسی همسرم رو به حالت قبل برگردونم ؟

درباره‌ی mozi

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*