تاثیر عشق در میزان لذت رابطه ی زناشویی

 

آیا برای لذت بردن از رابطه ی جنسی باید عاشق همسر بود ؟

 

  تاثیر عشق در میزان لذت رابطه ی زناشویی

 

آیا با افزایش علاقه به همسر لذت جنسی نیز افزایش پیدا میکند ؟

راهی ساده برای افزایش لذت جنسی بین زوجین آیا برای لذت بردن از رابطه زناشویی عشق ضروری است ؟  آیا عشق تاثیری در میزان لذت رابطه ی جنسی دارد ؟ آیا عاشق بودن باعث لذت بخش تر شدن رابطه جنسی خواهد شد؟

 

قبل از پاسخ به این سوال ، اول درباره ی تمام تجربیات جنسی تان بیندیشید  و به بهترین رابطه‌ جنسی که تاکنون داشته اید فکر کنید. آیا عشق رابطه جنسی را ایده آل تر میکند ؟ آیا عاشق بودن باعث لذت بخش تر شدن رابطه جنسی خواهد شد؟ پاسخ برخی افراد به این سوال مثبت است و پاسخ برخی دیگر منفی .

 

آنچه درباره ی عشق و رابطه جنسی میدانیم ، انتظارات و احساساتمان همه به آموخته هایمان در دوران کودکی بستگی دارد. بیشتر کودکان تصور میکنند که رابطه جنسی چیزی است که بین دو نفر که عاشق هم هستند اتفاق میافتد . البته تصور آنها اشتباه نیست . بیشتر افرادی که عاشق هم هستند رابطه جنسی برقرار میکنند . اما اگر رابطه جنسی فقط بین افرادی که عاشق هم هستند اتفاق بیافتد٬ یا رابطه جنسی کمتری در جهان برقرار می شود و یا بیشتر عشق احساس میشود و زوج ها بیشتر عاشق هم می شوند .

 

آیا عاشق بودن باعث لذت بخش تر شدن رابطه جنسی خواهد شد؟ سکس رابطه جنسی لذت بخش تجربیات جنسی عاشق بودن زوج عشق شهوانی میل جنسی تمایلات جنسی احساسات سکس شهوانی

آیا عاشق بودن باعث لذت بخش تر شدن رابطه جنسی خواهد شد؟

 چگونه عشق و تعهد میتواند باعث بوجود آمدن رابطه جنسی ایده آل شود ؟

مرتبط :

استفاده از کاندوم های با پوست بره در رابطه ی جنسی

نیازهای جنسی شوهرم رو دردوران بارداری چطوری ارضاء کنم

با همسرتون بیشتر نزدیکی جنسی داشته باشید تا باهوش تر بشید

 

 

عشق حقیقتی چند منظوره است . عشق واژه ای است که ما برای توصیف تجربیات متفاوت زیادی استفاده می کنیم. ما حتی میتوانیم این موضوع را در واژگان و اصطلاحاتی که برای عشق استفاده میکنیم ببینیم : عاشق شدی؟ عاشق کی شدی؟ حس میکنی عاشق شدی؟ یا جملاتی شبیه به این جملات . احساس ما در زمان های متفاوت متغیر است . عشقی که اکنون شما به همسرتان و شریک سی ساله تان دارید با عشقی که نسبت به او در لحظه اول که حس کردید عاشقش شده اید متفاوت است . اگر عشق روی رابطه جنسی تأثیر دارد ٬ آیا نوع متفاوتی از عشق تأثیر متفاوتی روی رابطه جنسی دارد؟ آیا داشتن رابطه جنسی با همسری که عاشقش هستید لذت بخش تر است و یا با همسری که اصلأ علاقه ای به او ندارید؟

 

زمانی که کارشناسان درباره ی علم عشق و رابطه جنسی صحبت میکنند ٬ هیچ گاه به این سوالات توجهی نمیکنند . آنها برخی مواقع چند نوع عشق را تشخیص میدهند ولی هرگز به جزئیات آن توجه نمیکنند و اشاره ای به ارتباط عشق و رابطه جنسی نمی کنند . رابطه جنسی ایده آل و یا رابطه جنسی که حتی مطلوب نیست ٬ موضوع پیچیده ای است . رابطه جنسی رابطه ای فیزیکی ٬ احساسی ٬ روانی و همچنین روحی میتواند باشد . زمانی که ما درباره ی رابطه جنسی مان صحبت میکنیم ٬ اغلب تجربیات جنسی مان را از ذهنمان میگذرانیم و بیاد می آوریم .

مرتبط :

 همه ی آنچه که در مورد زود انزالی و راه های درمان آن باید بدانید

با همسرتون بیشتر نزدیکی جنسی کنید تا درآمدتون افزایش پیدا کنه ! تحقیق علمی

 معرفی انواع قرص های تاخیری با نحوه درمان زود انزالی

 

محققان هرگز تحقیق کاملی درباره ی تأثیر رابطه جنسی بر روی استحکام روابط زناشویی انجام نداده اند . بنابراین ٬پرسیدن این سوال از خودمان مهم است که زمانی که می گوییم رابطه جنسی مان بدلیل وجود عشق لذت بخش بوده است ٬ چه چیزی در حقیقت باعث لذت بخش بودن رابطه جنسی مان میشود؟ اگر رابطه جنسی یک رابطه عاطفی است ٬ در نتیجه منصفانه است که به عشق با بهبود رابطه جنسی مان اعتبار دهیم .ما میتوانیم ارتباط عاطفی عمیقی داشته باشیم ولی عاشق نباشیم . بنابراین آیا این عشق نیست بلکه احساس وابستگی است؟ و یا وفای به عهد است ؟ و یا آرامشی است که میتواند از احساس عاشق بودن بوجود بیاید؟

آیا عاشق بودن باعث لذت بخش تر شدن رابطه جنسی خواهد شد؟ سکس رابطه جنسی لذت بخش تجربیات جنسی عاشق بودن زوج عشق شهوانی میل جنسی تمایلات جنسی احساسات سکس شهوانی

آیا عاشق بودن باعث لذت بخش تر شدن رابطه جنسی خواهد شد؟

چه چیزی در حقیقت باعث لذت بخش بودن رابطه جنسی مان میشود؟ 

گروهی از محققان که درباره ی موضوعی که تمایلات جنسی مطلوب نامیده میشود ٬ همایشی داشتند و در آن همایش به این نتیجه رسیدند که اکثر زوجین تقریبأ تمام جوانب عشق را توصیف کردند اما به ندرت برای توصیف رابطه جنسی ایده آل به عشق اشاره کردند . این بدان معنا نیست که عشق برای داشتن رابطه جنسی ایده آل مهم نیست ٬ فقط اینکه ممکن است رابطه جنسی پیچیده تر از آن باشد که ما فکر میکنیم .

مرتبط :

چگونگی خرید محرمانه از فروشگاه های محصولات زناشویی

از کجا بفهمیم که نامزدمون به ما علاقه داره یا داره فیلم بازی می کنه؟

مقابله با سرد مزاجی ، از تشخیص تا افزایش میل جنسی

 

 

  • چگونه عشق و تعهد میتواند باعث بوجود آمدن رابطه جنسی ایده آل شود ؟

در سال ۲۰۰۷ استر پرل روانشناس بالینی ٬ کتابش را که حاوی سالها تحقیق بر روی زوج ها بود را منتشر کرد و طبق نظر وی٬ رابطه های سالم ٬ شاد٬ متعد ٬طولانی مدت و متناقض نیز میتوانند منجر به فقدان عشق شهوانی در یک رابطه و همچنین فقدان میل و فعالیت جنسی شود . پرل اولین کسی نبود که این نظریه را بیان کرد ٬ وی همچنین بیان کرد که درصورتیکه زوجین همیشه در کنار هم باشند ٬ ممکن است از لحاظ جنسی کشش کمتری نسبت به هم داشته باشند .پرل در کتابش به بیان این موضوع پرداخته است که چگونه برخی مواقع عشق به رابطه جنسی لذت بخش و ایده آل منجر نمیشود .

 

برای بیشتر ما ارتباط انکار ناپذیری بین رابطه جنسی و عشق وجود دارد . ما اغلب این رابطه را در زندگی مان حس میکنیم . اما عشق و رابطه جنسی تجربه ی پیچیده و گنگی هستند . این که چگونه در زندگی ما وجود دارند بستگی به خودمان دارد. چگونه و کجا ما آنها را مطرح میکنیم ٬ و چه کسی را برای ادامه زندگی مان انتخاب میکنیم ٬ ارزش های شخصی ٬ سیاسی و باور هایمان چه چیزی هستند و غیره . با همه این متغییر ها بعید است که ارتباط بین عشق و رابطه جنسی ساده باشد .

 

ترجمه و منبع

((سایت تخصصی دوترکه ))

source : about.com

همکار عزیز کپی این مطلب بدون تغییر عنوان و فقط با لینک به این صفحه مجاز است

 

بیشتر بدانیم :

آیا امکان داره با رابطه ی جنسی دهانی دچار بیماری ایدز یا HIV بشوید ؟

چرا زن ها به اندازه مردها در مورد رابطه جنسی حرف نمی زنند؟

آموزش استفاده از روش start & stop برای درمان زود انزالی

در مورد چسبندگی لوله های رحم بیشتر بدانید

مردی در برنامه زنده کاندوم به دست پوشید +عکس

آموزش تصویری با توضیحات کامل مدل بافت موی سر (( امی آدامز )) در مراسم گلدن گلوب

توزیع رایگان کاندوم طعم دار میوه ای و رنگی برای مقابله با ایدز !!

چطوری میل جنسی همسرم رو به حالت قبل برگردونم ؟

کج شدن آلت تناسلی مرد با استفاده دستگاه افزایش دهنده سایز

آیا خانم ها به اندازه مردها رابطه ی جنسی رو دوست دارند ؟

 

درباره‌ی noori

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*