فیس بوک خداحافظ ! جوانان ایرانی در آرزوی خاطره های جوانان خارجی ! ما چقدر عقب هستیم ؟

فیس بوک ، خداحافظ ! جوانان ایرانی در آرزوی خاطره های جوانان خارجی ! ما چقدر عقب هستیم ؟

 

تحلیل خبر

 

از زمانی که دولت تدبیر و امید  به روی کار آمده است دوباره امید ها در دل میلیون ها جوان ایرانی شروع به موج زدن کرده.

این امید ها ، آرزوهایی رو بوجود آورده که شاید به جرات بتوان گفت تک تک جوانان ایرانی  بدنبال آن هستند.

آری ، آزادی اینترنت و استفاده  بی مزاحمت از فضای مجازی.

از همان روزهای نخستین دولت تدبیر  و امید  حرف و حدیث های زیادی در رابطه با  ازاد شدن استفاده از فیس بوک مطرح شد. بعضی از وزرا در نهایت شجاعت سینه سپر کرده و شروع به استفاده از فیس بوک و توئیتر کردن.

این حرکت  موج بزگی از امید رو در دل جوانان ایرانی زنده کرد که (( یعنی میشه یک روزی بدون فیلتر وارد  فیس بوک بشیم )) .

خوب همون طور که انتظار میرفت دوستان بیکار ننشستند و شروع به محکوم کردن استفاده کابینه ی دولت از فیس بوک شدند.

فیس بوک حرام است. مفسده انگیز است. مفید نیست و خیلی دیگه از این جور جملات که خلاصه اها این بود که ای جوان ایرانی ، تو باید از استفاده از فیس بوک محروم باشی.

خوب تا اینجاش رو همه میدونستیم. جدید ترین خبری که پایگاه خبری دیلی میل منتشر کرده و ایرنا بر روی سایت خودش قرار داده اینه که

((بر اساس تحقیقی که در دانشگاه پرینستون آمریکا انجام شده است، فیس بوک تا سال آینده (۲۰۱۵)، ۸۰ درصد از کاربران خود را از دست خواهد داد. ))

خوب حالا متن خبر را تا انتها می خونیم و در آخر   دو کلمه حرف حساب داریم.

بر اساس تحقیقی که در دانشگاه پرینستون آمریکا انجام شده است، فیس بوک تا سال آینده (۲۰۱۵)، ۸۰ درصد از کاربران خود را از دست خواهد داد. این پیش بینی مرگ قریب الوقوع فیس بوک، محققان را متعجب کرد.

به گزارش ایرنا، به نقل از پایگاه خبری دیلی میل، محققان شبکه های اجتماعی با استفاده از روش ˈضرب ناقصˈ این آمار را به دست آوردند.محققان در این مطالعه، از داده های جست وجوی گوگل به صورت خلاقانه برای پیش بینی روند تعامل بین کاربر و شبکه اجتماعی و بررسی روند تعامل واقعی میان این دو استفاده کردند.

پیش از این نیز تحقیقات محققان دانشگاه وین در اتریش نشان داد مسایل مربوط به حفاظت داده ها، فشار اجتماعی برای اضافه کردن دوستان، مکالمات سطحی، نارضایتی عمومی و از دست دادن علاقه به این شبکه اجتماعی از دلایل ترک فیس بوک هستند.

به طور کلی، دلایل ترک فیس بوک را نگرانی از نداشتن حریم خصوصی (۴۸.۳ درصد ) و به دنبال آن نارضایتی عمومی (۱۳.۵ درصد )، جنبه های منفی از دوستان آنلاین ( ۱۲.۶ درصد) و احساس اعتیاد ( ۶.۰ درصد ) تشکیل می دهد.

همچنین نتایج یک پژوهش در آمریکا نشان می دهد که فیس بوک هر ماه ۹ میلیون کاربر خود را در آمریکا و ۲ میلیون کاربر خود را در انگلیس از دست می دهد.

به گفته این محققان بیشتر کسانی که فعالیت در شبکه های اجتماعی را متوقف کرده اند، نگران حفظ حریم خصوصی و اعتیاد به شبکه های اجتماعی بوده اند.

بر اساس آمار منتشر شده در ماه مارس سال ۲۰۱۳ ، فیس بوک بیش از یک میلیارد و ۱۱۰ میلیون نفر کاربر در دنیا داشت

 

 

خوب جدا از  صحیح بودن یا نبودن این گزارش به یک نتیجه میرسیم:

در کشور های پیشرفته و کشور های عقب افتاده نرخ نفوذ و استفاده از فیس بوک در حال حاضر بسیار بالاست تا جایی که بیش از یک میلیارد و ۱۱۰ میلیون نفر  در سرتاسر جهان در فیس بوک عضو هستند.

و در حالیکه جوانان در سرتاسر جهان سال ها ست که به فیس بوک دسترسی دارند، اکنون دیگر از فیس بوک سیر شده اند ! به زبان ساده ، فیس بوک دلشون رو زده.

 و این در حالیست که جوانان ایرانی هر روز در رویای استفاده از فیس بوک بدون فیلتر هستند .

سوال اینجاست که چرا اینقدر عقب هستیم؟ چرا ؟ باید در آرزوی خاطره های دیگران باشیم.

بهتر نیست با بر داشتن بسیاری از این محدودیت ها ، ذهن جوان ایرانی رو باز کنیم تا بجای اینکه دقدقه ی فیس بوک و اینترنت رو داشته باشه، به  نکات بزرگتر و بهتری مثل کارآفرینی و  پیشرفت فکر بکنه.

منبع اختصاصی پست: سایت   ۲tarke.com

 

درباره‌ی یکی از نویسندگان سایت

یکی از نویسندگان سایت
درصد بالایی از طلاق ها در کشور ما به علت مشکلات جنسی و نبودن پاسخ های مناسب برای مسائل زناشویی در بین زوجین است . به امید روزی که دیگه هیچ زن و شوهری در ایران بخاطر مشکلات جنسی از هم جدا نشند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*