چرا دختر های پولدار میتونند مجرد بمونن اما دختران فقیر نمیتونن ؟!

بررسی تفاوت های اساسی بین نیاز زنان فقیر و زنان ثروتمند به ازدواج کردن

چرا دختر های پولدار میتونند مجرد بمونن اما دختران فقیر نمیتونن ؟!

چه تفاوتی بین ازدواج زنان ثروتمند و زنان فقیر وجود داره ؟

 زنان مجرد کم درآمد در صورت مستقل بودن با مشکلات اقتصادی قابل توجهی مواجه میشوند . دبیر مطبوعاتی دولت بوش در مجله وال استریت عنوان کرد که نابرابری مسئله ازدواج باید مورد بحث قرار گیرد و اینکه چرا برخی در ازدواجشون خوشبخت میشوند و ازدواجی موفق دارند و برخی زنان اینگونه نیستند . وی به آمار ها درباره ی نابرابری درآمد ها بین زنان مجرد و زنان متأهل ٬ صرف نظر از نژاد آن ها ٬ اشاره میکند و بیان میکند که اگر زنان ترک تحصیل نکنند و تا در زمان ازدواجشون تحصیلات لازم رو داشته باشند این شکاف ها کوچک خواهند شد . در نشستی که درباره ی فقر زنان برگزار شد، زنان حاضر در این جلسه تحصیلات کافی نداشتند . زمانی که به زنان میگویید که برای خلاصی از فقر باید ازدواج کنند ٬ سوال من از آن ها این است که برای خلاصی از فقر چند بار باید ازدواج کنند زیرا بیشتر این ازدواج ها که از روی اجبار و برای رهایی از فقر است به جدایی می انجامد . بیشتر زنان حاضر در این جلسه تأیید کردند که برای حل مسئله مشکل درآمد فقط باید ازدواج کرد . اما آیا درآمد دقیقأ تأثیر زیادی روی چگونگی تصمیم گرفتن برای ازدواج دارد ؟ در صورتیکه تحصیل کرده باشید ٬ درآمد ثابتی هم داشته باشید و در جامعه ای زندگی کنید که به راحتی بتونید آموزش ببینید به راحتی میتونید همسر مناسبی برای ازدواج انتخاب کنید . برای زنان فقیر ٬ بی سواد ٬ خصوصأ زنانی که دارای فرزند هستند ازدواج یکم متفاوت بنظر میرسه . برای یه زن فقیر تصمیم اینکه آیا ازدواج کند و یا نه تأثیر زیادی روی آینده اقتصادی او خواهد گذاشت . اما برای یه زن ثروتمند تصمیم به ازدواج داشتن یه انتخابه در مورد استقلال و روش زندگی خود . از لحاظ مالی زنان متأهل توقع بیشتری نسبت به زنان مجرد دارند . این موضوع در آتلانتیک و نشریات دیگر به طور گسترده پوشش داده شده است .

مرتبط :

 

لاغری و اسراری که باید برای تناسب اندام بدانید

آیا مشکلات جنسی ریشه ی اکثر طلاق ها هستند ؟
به عنوان مثال نگاهی به دو مقاله درباره ی ازدواج در روزنامه نیویورک تایمز میندازیم : یکی درباره ی زن آرژانتینی ۳۵ ساله است که میترسه که ازدواج استقلالش رو از بین ببرد ٬ در حالیکه دیگری درباره ی مشکلات شدید اقتصادی که زنان و مادران مجرد با آن مواجه میشوند است . زنان گروه دوم درباره ی کنترل شدن توسط همسرانشون و از دست دادن استقلالشون نگران نیستند . اونها فقط نگران این هستند که چگونه درآمد کم میتونه خوراک ٬ پوشاک و مسکن اونها رو تأمین کنه . تمایل به داشتن شیوه زندگی خاص و یا حتی تمایل داشتن به مبارزه با فشار های اجتماعی برای ازدواج یکی از انتظارات زنان از ازدواج است . منظورمون این نیست که تمام زنان کم درآمد باید ازدواج کنند و اینکه اگر ازدواج نکنند اشتباه کرده اند و یا اینکه بهترین راه حل برای حل کردن مشکلات اقتصادی است . اما ازدواج کردن از لحاظ اقتصادی برای زنان خوب است . ما دختران یاد گرفته ایم که خودمون رو کوچیک و خورد کنیم اما ما به دخترا میگیم که شما میتونید آرزو داشته باشید و بلند پرواز باشید اما نه به صورت افراطی . شما باید تلاش کنید که موفق باشید . از طرف دیگر چون زن هستید انتظار دارید تا ازدواج کنید . من به عنوان یه زن انتظار دارم تا همیشه انتخاب های زندگیمو کنم و اینو میدونم که ازدواج کردن مهمترین انتخاب تو زندگیمه .

 مرتبط :

 

دختر ها بیشتر از پسرهایی که ته ریش گذاشتن خوششون میاد یا با سه تیغ ها

مثلث های عشقی- جنسی سومین عامل طلاق در ایران !

 

ازدواج میتونه منبع شادی ٬ عشق و حمایت متقابل باشد اما چرا دخترها رو تشویق میکنیم که ازدواج کنن اما پسرها رو تشویق به ازدواج نمیکنیم ؟ این سوال مهمیه مخصوصأ بخاطر فشار های فرهنگی که به پسرا در رابطه با ازدواج وارد میشه . همون طور که به دخترا یاد میدیم که باید ازدواج کنند چرا به پسرا یاد نمیدیم که نیاز دارن ازدواج کنند ؟ اگر تصمیم به مجرد موندن دارم ٬ پیامد های اقتصادی آن چه چیزی خواهد بود ؟ زنان مجردی که تصمیم میگیرند هرگز ازدواج نکنند باید قدرتشو داشته باشند که پای تصمیمشون بمونند اما زنانی که به راحتی میتونند خودشون ( و احتمالأ فرزندشون ) رو از لحاظ مالی تأمین کنند نباید تصور کنند که زنان کم درآمد فقط باید ازدواج کنند و چاره ای جز ازدواج کردن ندارند. تمام زنان و مردان نیاز دارند که با ازدواج کردن به یکدیگر عشق بورزند و نیاز به حمایت متقابل یکدیگر دارند .

ترجمه و منبع

((سایت تخصصی دوترکه ))

source :theatlantic

کپی این مطلب بدون تغییر عنوان و فقط با لینک به این صفحه مجاز است

پست هایی که نبینید از دستتون رفته !!

 

چطوری میل جنسی همسرم رو به حالت قبل برگردونم ؟

 

چه کسانی به سکس درمانی نیاز دارند ؟!

چرخه ی زندگی آلت تناسلی مردان از نظر علمی

بررسی کاندوم به عنوان روش جلوگیری از بارداری

چطوری بیشتر و بهتر نزدیکی جنسی داشته باشیم ؟فقط مخصوص زن و شوهر ها

وقتی تکنولوژی باعث خیانت کردن زن و شوهر به همدیگر میشه .تحقیقات علمی در مورد خیانت زوجین به یکدیگر

این کاندوم بیماری جنسی را با تغییر رنگ مشخص میکند

هفت دانستنی جالب در مورد کاندوم های زنانه + عکس

لک های صورتم رو چجور میتونم درمان کنم ؟

 

 

درباره‌ی noori

یک نظر

  1. (اگر تصمیم به مجرد موندن دارم ٬ پیامد های اقتصادی آن چه چیزی خواهد بود ؟)!!!!!

    مردا که پول زنشونو می خوان، چه کمک اقتصادی می کنن اونوقت؟ببینین مردا اونقدر خودخواه شدن که وقتی می خواین برای ازدواج دلیل بیارین می گین پول!استغفرالله.خدا به خیر کنه.نویسنده محترم انگار مرده که!

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*