انتقال ویروس زیکا از راه رابطه جنسی و اسپرم

انتقال ویروس زیکا از راه رابطه جنسی و اسپرم

استفاده از کاندوم برای مقابله با بیماری ویروسی زیکا

متاسفانه هر چند وقت یکبار یک بیماری ویروسی بسیار حاد در دنیا شایع میشه که باعق تلف شدن جان افراد زیادی از جوامع مختلف میشه .

چند وقت پیش بیماری ابولا دامن بسیاری از کشور ها و خانواده رو گرفت و هنوز داغ ابولا از پیشانی بشریت پاک نشده که بیماری جدید به اسم زیکا شروع به کشتار مردم جهان کرده است .

ویروس زیکا باعث ایجاد بیماری همه گیر و خطرناکی میشود که بعد از تب و بیماری شدید می تواند منجر به مرگ فرد بیمار گردد.

این ویروس توسط نیش یک حشره ی خاصی به بدن انسان وارد میشود ولی با شیوع این بیماری در سال ۲۰۱۶ بتازگی دانشمندان به این نکته پی برده اند که این ویروس می تواند به اسپرم مردان نیز نفوذ کند و از طریق اسپرم مردان نیز قابل انتقال است .

به دنبال این هشدار در سرتاسر کشور های پیشرفته به مردم هشدار داده شده تا مردانی که به مناطق تحت تاثیر ویروس زیکا سفر داشته اند ، برای اینکه مطمئن بشوند که به همسر و شریک جنسی خود این ویروس را انتقال نمی دهند باید از کاندوم استفاده کنند .

مردانی که همسر انها باردار است و خودشان قبلا به مناطق تحت تاثیر این ویروس سفر کرده اند ، بهتره که در حین برقراری رابطه جنسی با همسر باردار خود از کاندوم استفاده کنند و یا بطور کلی رابطه ی جنسی در حین بارداری را متوقف کنند .

مقامات رسمی وزات بهداشت امریکا این هفته تایید کرده اند که یک زن بعد از بر قراری رابطه ی جنسی با مردی که به ونزولا سفر کرده بوده ، به این بیماری مبتلا شده اند .

بنابر این مردان باید یا رابطه ی جنسی را با همسر خود قطع کنند و یا از کاندوم به درستی در حین آمیزش استفاده کنند.

بیشتر:

کاندوم

علائم بارداری

متاسفانه هنوز مشخص نیست بر سر جنین داخل رحم مادران باردار مبتلا به این بیماری چه خواهد امد بنابر این توصیه پزشکان استفاده از کاندوم در حین بر قراری رابطه ی جنسی و تا جای ممکن جلوگیری از سفر به مناطق الوده و مشکوک توسط زنان میباشد .

بتازگی کشف شده که ویروس زیکا که فقط از طریق پشه ی ناقل بیماری انتقال پیا میکرده ، می تواند به اسپرم مردان نیز نفوذ کند و برای مدتی در آن زنده بماند و بعد از وارد شدن اسپرم به واژن زن ، او را نیز الوده کند .

این ویروس ممکن است بر روی مغز جنین تاثیرات مخربی بر جای بگذارد که جبران ناپذیر هستند .

در حال حاضر هیچ واکسنی برای پیشگیری از ابتلا به زیکا وجود ندارد و هیچ راه درمانی نیز کشف نشده است و تنها راه جلوگیری از ابتلا به ویروس زیکا ، جلوگیری از نیش زدگی پشه و در کنار آن استفاده از کاندوم در حین رابطه جنسی میباشد .

منبع فروشگاه محصولات زناشویی آنتی اچ ای وی

درباره‌ی یکی از نویسندگان سایت

یکی از نویسندگان سایت
درصد بالایی از طلاق ها در کشور ما به علت مشکلات جنسی و نبودن پاسخ های مناسب برای مسائل زناشویی در بین زوجین است . به امید روزی که دیگه هیچ زن و شوهری در ایران بخاطر مشکلات جنسی از هم جدا نشند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*