چطوری باردار بشم؟اصول اولیه باردار شدن چیست؟

چطوری باردار بشم؟اصول اولیه باردار شدن چیست؟

چگونه سریع حامله شوید؟چه زمانی برای بارداری نزدیکی کنید؟

چطور باردار بشیم
برای برخی افراد، اجتناب از بارداری مشکله. برای  بعضی دیگه، بچه دارشدن می تونه امری دشوار و خسته کننده باشه. با وجود مقدار زیادی معجون و محصولات باروری در بازار، نتایج فوق العاده امیدبخشه. عوامل متعددی می تونه روی باروری تاثیر بذاره، اما چیزهایی وجود دارن که شما می تونین  انجام بدین تا شانس چاق شدن مثبت رو افزایش بدین.

اصول اولیه باردار شدن

 روش های جلوگیری از بارداری را متوقف کنین

بعد از متوقف ساختن پیشگیری از بارداری، مقدار زمانی که برای بدن یک زن صرف میشه تا دوباره برای باردار شدن آماده بشه متفاوته.

هورمون های بارداری – مانند پیشگیری از بارداری خوراکی، تزریق هورمون و یا حلقه نوا – ممکن است یک دوره تاخیر داشته باشه.
اگر وسیله پیشگیری از بارداریتون کاشته شده، مانند IUD ، شما باید یه پزشک حرفه ای رو ببینین تا اون رو در بیاره.
اگر شما به روشهای پیشگیری(مانند کاندوم، کلاه گردن رحم، دیافراگم یا اسفنج) تکیه کرده بودین، شما نباید در مورد دوره تنظیم مجدد نگران باشین. هرچند این به اون معنی نیست شما بلافاصله باردار میشین.

چه زمانی شما بارورین

 اگه شما زمان درست رو بدونین، شانستون برای باردار شدن بسیار بالاتر خواهد بود. چند ترفند برای ردیابی تخمک گذاری وجود داره:
اولین روز از آخرین دوره تون رو حساب کنین. اگر شما چرخه منظم دارین، شما اغلب می تونین زمان تخمک گذاری با تقسیم چرخه تون به ۲ نیمه حساب کنین. برای مثال، اگر دوره شما معمولا ۲۸ روز طول می کشد، شما به احتمال زیاد حدود روز ۱۴ از چرخه تون تخمک گذاری میکنین. اگر چرخه طولانی تری دارین، تخمک گذاری شما ممکنه تا ۲۰ روز پس از آخرین دوره تون شروع بشه.

یک برنامه ردیابی دانلود کنین

اگر داشتن یک تقویم از سیکلتون دشواره، یک برنامه بسازین تا اون رو براتون انجام بده. “ردیاب تخمک گذاری”  رو جستجو کنین و یکی رو پیدا کنین.
دمای پایه بدن رو بگیرین. درجه حرارت بدنتون کمی بالا خواهد رفت وقتی که شما در حال تخمک گذاری هستین. یک دماسنج کنار تختتون نگه دارین، و صبح وقتی از خواب بیدار میشین دمای بدنتون رو بگیرین. درجه حرارتتون روهر روز بنویسین. اگر شما متوجه یک تغییر بین ۰.۵ و ۱ درجه فارنهایت شدین که بیش از یک روز طول کشید ، شما ممکن درحال تخمک گذاری باشین!

باروری در طول دو تا سه روز قبل از افزایش درجه حرارت بدنتون افزایش پیدا میکنه. به ترشحات گردنه رحمتون توجه کنین. هنگامی که ترشحات واژنتون شفاف و چسبناک، مثله سفیده تخم مرغ خامه، شما به احتمال زیاد بارورین و سه تا پنج روز از روزی که شما متوجه این ترشحات شدین باید هر روز رابطه جنسی داشته باشین. هنگامی که این ترشحات ابری و خشکترن، شما کمتر احتمال داره که بارور بشین.

از کیت پیش بینی تخمک گذاری استفاده کنین

درست مثل خرید یک تست حاملگی، شما می توانید یک کیت پیش بینی تخمک گذاری از داروخانه محلتون تهیه کنین.

رابطه جنسی داشته باشین

 هنگامی که شما می دونین که بارور هستین، مشغول شین!

کمی قبل از تخمک گذاری رابطه جنسی منظم رو شروع کنین.یه چیزی: یک تخمک برای حدود ۲۴ ساعت مناسبه، اما اسپرم می تونه تا یک هفته در لوله های فالوپ زنده بمونه. برای اینکه مطمئن بشین که شما شانستون رو از دست نمیدین، چند روز قبل از تخمک گذاری اقدام کنین.

ذخیره اسپرم رو تازه نگه دارین

با این حال، فقط به خاطر اینکه اسپرم ها می توانند تا یک هفته زنده بمونن به این معنا نیست که اونها در بهترین حالت هستن. حداقل یک روز در میون رابطه جنسی داشته باشین زمانیکه شما بارورین.
 ازاسپرم کش ها، روان کننده ها، یا محرک های شیمیایی استفاده نکنین. اگر شما در تلاش برای باردارشدن هستین محصولاتی با هدف افزایش لذت بردن و یا جلوگیری از بارداری باید در طول نزدیکی اجتناب بشه.

لذت ببرین

رسیدن به ارگاسم پس از انزال شریک زندگیتون می تونه به جلورفتن اسپرم داخل گردن رحم کمک کنه، که ممکنه حرکت اسپرم همسرتان رو تسهیل کنه.
حمام افتاب بگیرین

به جای اینکه بلافاصله بلند شین، دراز بکشین و برای چند دقیقه ریلکس کنین. مطالعات بر روی تاثیر تلقیح مصنوعی نشون میده که دراز کشیدن به مدت ۱۵ دقیقه بعد از رابطه جنسی می تونه شانس بارداری شما رو تا ۵۰٪ افزایش بده.

آزمایش بارداری

 هنگامی که دوره تخمک گذاری گذشت، تا دوره بعدی صبر کنین – اگر آن را نشان نمی دهد تا، یک تست حاملگی بگیرین و ببینین چه اتفاقی افتاده! اگر شما بیقرارین، شما می توانید این روش ها رو کمی زودتر امتحان کنین:

مدام دمای پایه بدنتون رو بگیرین

اگر درجه حرارتتون برای ۱۴ روز متوالی پس از تخمک گذاری بالا موند، شما آن را به فال نیک بگیرین.

 مراقب نشانه های لانه گزینی باشین

برخی زنان خونریزی لانه گزینی رو تجربه میکنن، که معمولا بصورت لکه بینی رخ میده که در این حالت تخمک به دیواره رحم متصل میشه. این حالت معمولا ۶ تا ۱۲ روز پس از لقاح اتفاق می افته.

درباره‌ی melody

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*