چرا انقدر به صدا حساسم؟ ممکن است این حساسیت طبیعی باشد!؟

چرا انقدر به صدا حساسم؟ ممکن است این حساسیت طبیعی باشد!؟

آیا من مشکل روانی حساسیت به صدا ها را دارم؟

چرا من انقدر حساسم؟ چرا تمام وقت همه چیز اذیتم می کند؟ سوالی است که خیلی از شما ممکنه داشته باشید.

سه چیز در دنیا وجود دارد که ما را اذیت میکند. محققان می گویند :چیزهای ناخوشایند، غیر قابل پیش بینی و مدت زمان نامعلوم  بسیار ناخوشایند است.

در اینجا ۴ اتفاق را نام می بریم که با توجه به علم ثابت شده که ناراحت شدن در مورد آن ها کاملا طبیعی است .

“من از صدای کشیدن ناخن روی تخته سیاه متنفرم!”

صدای کشیدن صندلی روی زمین و یا ناخن روی تخته سیاه، غیر قابل پیش بینی است پس تعجبی ندارد که ما را اذیت کند. اما یک دلیل علمی و ذاتی وجود دارد. فرکانس این صدا شبیه فریاد انسان است.در ذهن ناخود آگاه ما فریاد مساوی خطر است.

چرا انقدر به صدا حساسم؟ ممکن است این حساسیت طبیعی باشد!؟آیا من مشکل روانی حساسیت به صدا ها را دارم؟چرا من انقدر حساسم؟ چرا تمام وقت همه چیز اذیتم می کند؟حساسیت به صدا حساسیت به ملچ و ملوچ

از صدای کشیدن ناخن روی تخته سیاه متنفرم!

 “وقتی کسی با دهان باز و با ملچ و ملوچ غذا می خورد دیوانه می شوم!”

چشم پوشی از صدای تولید شده از دهان افراد در هنگام جویدن و یا خوردن دندان هایشان به هم موقع خوردن چیز های نظیر چیپس بسیار سخت است .بد آدامس خوردن را هم میتوانیم اضافه کنیم.

 چیزهایی که توجه و تمرکز ما را از بین می برند,بسیار نا خوش آیندند.فکر کنید: وقتی پشت میزتان دارید کار میکنید, رییستان پشت سرتان با سر و صدای زیاد غذا بخورد.دیگر تمرکزی برایتان می ماند؟ هرگز!

افرادی که از صدابیزاری (نفرت بیمارگونه از صداهای مزاحم) رنج می برند هنگامی که این صداها را بشنوند، با احساسات شدید واکنش نشان می دهند .

چرا انقدر به صدا حساسم؟ ممکن است این حساسیت طبیعی باشد!؟آیا من مشکل روانی حساسیت به صدا ها را دارم؟چرا من انقدر حساسم؟ چرا تمام وقت همه چیز اذیتم می کند؟حساسیت به صدا حساسیت به ملچ و ملوچ

وقتی کسی با دهان باز غذا می خورد حالم بد میشه

“وقتی که مردم با تلفن شان در ملاء عام بلند بلند حرف میزنند و مزخرف میگوییند حالم را بد می کند!”

چرا این کار آزار دهنده است؟ از آنجا که مغز ما عاشق جمع بندی است.  ولی در این مورد نیمی از یک مکالمه را می شنویم.  مغز ما به حالتی می رود که شروع میکند به تلاش برای پیش بینی اینکه آن طرف خط چه می گویند. و این پیش بینی کمی سخت است. پس در نتیجه برای ما آزار دهنده می شود.این گفتگو یک طرفه ناخوشایند است چون “شما نمی توانید آن را نادیده بگیرد”، غیر قابل پیش بینی است چون “آنچه را که آنها در موردش حرف می زنید را نمی دانید؟”) و مدت زمان آن نامشخص است  “معلوم نیست کی این مکالمه تمام می شود.پس سه شرط لازم برای اعصاب خوردی را دارد!

“از افرادی که مدام نق میزنند,گلایه می کنند, ایراد میگیرند و هیچ راه حلی را قبول ندارند,متنفرم!”

همه ی ما ممکن است از زندگی گلایه کنیم و یا غر غر کنیم ، اما بعضی ها کلا نق نقو اند و آدم را کلافه میکنند. پاسخ بیولوژیکی به اینکه چرا ما از این کار اذیت می شویم ” خطری زنده ماندن است”. یک فرد آزار دهنده می تواند بیش از حد چشم انداز منفی به زندگی داشته باشند و به ضمیر ناخودآگاه ما حس در خطر بودن زندگی مان را القا کنند. این افراد معمولا غیر قابل پیش بینی و غیر قابل اعتماد هم هستند.

درباره‌ی melody

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*