همه چیز درباره قرص ضد بارداری و انواع آن!

همه چیز درباره قرص ضد بارداری و انواع آن!

 چگونه از قرص های ضد بارداری استفاده کنیم؟ 

قرص های ضد بارداری ازهورمونها استفاده میکنن تا از حاملگی به چند روش مختلف جلوگیری کنن که بستگی به قرص داره. قرصهای جلوگیری از بارداری ترکیبی از انتشار تخمک در تخمدان شما جلوگیری میکنه، با ضخیم کردن مخاط دهانه رحم شما از ورود اسپرم از طریق گردنه رحم جلوگیری میکنه، و پوشش داخلی رحم رو نازک میکنه تا از لقاح اسپرم وتخمک جلوگیری کنه. مصرف مینی پیل مخاط دهانه رحم رو ضخیم و پوشش داخلی رحم رو نازک میکنه. در واقع انواع مختلفی از قرص های ضد بارداری وجود داره.

یک قرص انتخاب کنین

با مراقب بهداشتیتون در مورد گزینه هاتون مشورت کنین

گزینه های بسیاری از کنترل بارداری بی خطر و موثر برای زنان وجود داره. قرص های ضد بارداری به طور گسترده ای در دسترسن و می تونن ارزون باشن، که آنها رو یک گزینه جذاب میکنه. با این حال، بسته به نیازتون، سلامت، و شرایط پزشکی قبلی ، انتخابهای بهتری ممکنه برای شما باشه. 

 همه چیز درباره قرص ضد بارداری و انواع آن! چگونه از قرص های ضد بارداری استفاده کنیم عوارض قرص ضد بارداری پیشگیری با قرص قرصهای پیشگیری از بارداری روش مصرف قرص ضد بارداری

مهمه که در مورد نیازهای کنترل بارداری تون با پزشکتون مشورت کنین

دو نوع اصلی از قرصهای جلوگیری از بارداری وجود داره. قرص های ترکیبی که از هورمون استروژن و پروژسترون استفاده میکنن. نوع دیگر، مینی پیل که تنها از پروژسترون استفاده میکنه.
 قرص های ترکیبی نیز دو نوعه. قرص های ضد بارداری مونوفاسی که همه حاوی مقدار یکسانی استروژن و پروژسترونه. قرص مونوفاسی از نظر میزان هورمون در مراحل خاصی متفاوته.

قرص های ترکیبی به صورت قرص “با دوز پایین” هم آمده. این قرص ها حاوی کمتر از ۲۰ میکروگرم اتینیل استرادیول هستن. زنانی که به هورمون حساس هستن، به خصوص استروژن، میتونن از قرص با دوز کم استفاده کنن.

سلامتی خودتون رو در نظر بگیرین. معمولا قرص های ترکیبی تجویز می شن، اما آنها همیشه مناسب نیستن. شما و دکترتون تصمیم نهایی رو میگیرین.

مزایای قرص های ترکیبی رو در نظر بگیرین

 قرص های ترکیبی انواع مزایا رو ارائه میدن که آنها رو یک گزینه جذاب برای بسیاری از زنان میکنه؛ با این حال، آنها نیز بعضی خطرات رو بهمراه دارن.

خطرات ناشی از قرص های ترکیبی رو در نظر بگیرین

 در حالی که قرص های ترکیبی مزایای بسیاری ارائه میدن خطراتی هم داره که شما باید با دکترتون صحبت کنین. خیلی از این خطرات بسیار نادرن، اما می تونن جدی باشن. اگر شما شرایط پزشکی خاص دارین یا اگر شما سیگار می کشین بسیاری از این خطرات افزایش پیدا میکنه.

مزایای مصرف مینی پیل رو در نظر بگیرین

 مینی پیلها، یا قرصهای فقط پروژسترون، مزایای کمتری از قرص های ترکیبی دارن؛ با این حال، آنها نیز خطرات کمتری دارن. شما باید با دکترتون صحبت کنین، برای تعیین اینکه آیا مینی پیل انتخاب خوبی برای شماست.

خطرات ناشی از مصرف مینی پیل رو در نظر بگیرین

با اینکه خطرات ناشی از مصرف مینی پیل کمتر از قرص های ترکیبیه، هنوز هم تجربه نادری ازعوارض جانبی شدید از مصرف اون امکان داره. با دکترتون صحبت کنین تا مشخص بشه آیا مزایاش بیشتر از خطراتش برای شماست.

بدونین که برخی داروها می تونن با قرص تداخل داشته باشن

 دکتر شما می تونه به شما کمک کنه بفهمین که آیا شما در حال مصرف دارو یا مکملی هستین که با اثرات داروی کنترل بارداریتون تداخل داشته باشه.

 همه چیز درباره قرص ضد بارداری و انواع آن! چگونه از قرص های ضد بارداری استفاده کنیم عوارض قرص ضد بارداری پیشگیری با قرص قرصهای پیشگیری از بارداری روش مصرف قرص ضد بارداری

مراقب تداخل دارویی قرص ها باشید

درباره‌ی melody

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*