زمان تخمک گذاری بعد از پریود

زمان تخمک گذاری بعد از پریود

روش محاسبه بهترین زمان بارداری بعد از قاعدگی 

 

روش تشخیص زمان تخمک گذاری توسط تقویم

در این روش برای تشخیص زمان قاعدگی از تقویم استفاده میکنند. به این ترتیب که یک تعداد روز بعد از پریود را می شمارند و زمان تخمک گذاری را  پیش بینی می کنند .

پریود بسیاری از خانم ها به طور منظم ۲۶-۳۲ روز یک بار اتفاق می افتد، هر چند سیکل قاعدگی در بعضی زنان کوتاه تر است ,مثلا هر ۲۳ روز یکبار و در بعضی از افراد هم بلند تر است مثلا هر ۳۵ روز یکبار.

در نظر داشته باشید که حتی طولانی ترین چرخه قاعدگی که ذکر کردیم, هم طبیعی است.

ممکن است طول دوره پریود ماه به ماه کمی متفاوت باشد. مثلا در یک دوره ۲۸ روزه باشد و برای یک یا دو ماه ۳۰ روزه.این تغییرات کم نیز طبیعی است .

حداقل نمودار پریود ۸ دوره را رسم کنید. از یک تقویم به طور منظم استفاده کنید و در آن دور روز اول پریودتان را خط بکشید (اولین روز از دوره).تعداد روزهای بین هر دوره را بشمارید (شامل روز اول پریود هم میشود).به همین ترتیب تعداد روز تمام دوره هایتان را طی این ۸ ماه بنویسید. اگر مدت تمامی پریودهایتان کمتر از ۲۷ روز است، از این روش استفاده نکنید چون نتایج درستی بدست نمی آورید.

زمان تخمک گذاری بعد از پریود روش محاسبه بهترین زمان بارداری بعد از قاعدگی تخمک گذاری چند روز است احتمال بارداری تخمک گذاری بعد از پریود

تعداد روز سیکل قاعدگی را در ماه های مختلف یادداشت کنید

پیش بینی اولین روز تخمک گذاری

کوتاه ترین زمان چرخه قاعدگي در تمامی دوره هایی که محاسبه کردید را پیدا کنید و آن را منهای ۱۸ روز کنید. نتیجه را بعنوان اولين روز باروري يادداشت کنید . اولین روز پریود جدیدتان را روی تقویم علامت بزنید و به تعداد روز به دست آمده روی تقویم بشمارید و به سمت جلو بیایید و علامت بزنید. ( تاریخ اولين روز باروري. این روز روز تخمک گذاری نیست!)

پیش بینی آخرین روز تخمک گذاری

بلند ترین زمان چرخه قاعدگي را در تمامی دوره هایی که محاسبه کردید را پیدا کنید و آن را منهای ۱۱ روز کنید ,نتیجه را به عنوان آخرین روز باروری یادداشت کنید.  اولین روز پریود جدیدتان را که روی تقویم علامت زدید را در نظر بگیرید و به تعداد روز به دست آمده روی تقویم بشمارید و به سمت جلو بیایید و علامت بزنید. ( آخرین اولين روز باروري و معمولا روز تخمک گذاری)

در زمان بین اولین روز باروری و آخرین روز باروری ,تخمک گذاری صورت میگیرید.پس اگر قصد بارداری دارید این زمان باید مقاربت داشته باشید . اگر از این روش برای جلوگیری از بارداری می خواهید استفاده کنید در این روزها از سایر روش های پیشگیری استفاده کنید.

زمان تخمک گذاری بعد از پریود روش محاسبه بهترین زمان بارداری بعد از قاعدگی تخمک گذاری چند روز است احتمال بارداری تخمک گذاری بعد از پریود

زمان تخمک گذاری بعداز پریود

مثال: تعداد روزهاي بين روز اول يک دوره پریود تا روز اول دوره پریود بعدی در يک زن به ترتیب زیر است: عبارتند از :
خرداد۲۹ روز- تیر  ۲۶ روز(کوتاه ترين چرخه)- مرداد ۳۱ (بلند ترين چرخه قاعدگی)روز -شهریور ۳۰ روز- مهر ۳۰ روز –آبان ۲۹ روز –آذر۲۸ روز –دی ۳۰ روز
در این مثال :کوتاهترين چرخه قاعدگي ۲۶ روز و بلند ترين چرخه ۳۱ روز است

عدد ۲۶ را منهای ۱۸ می کنیم تا اولين روز باروری را بدست بیاوریم (روز هشت) . عدد ۳۱ را منهای ۱۱ میکنیم تا تا آخرين روز باروری را بدست بیاوریم ( روز بيست) . بنابراين روزهاي ۸ تا ۲۰ هر چرخه قاعدگی این زن روزهاي باروری او هستند.

محدودیت های روش زمان تخمک گذاری بعد از پریود

•این روش نیاز به دقت زیادی دارد و باید نتایج مدت زمان زیادی را برای محاسبه دقیق داشته باشید (بین ۸ تا ۱۲ ماه ) این روش خطای انسانی زیادی دارد. 

• از آنجا که چرخه عادت ماهانه ممکن است تغییر کند، محاسبه دقیق زمان تخمک گذاری با این روش دشوار است

• این روش بهتر است با روش های دیگر محاسبه زمان تخمک گذاری همراه باشد تا به یک نتیجه دقیق تر دست پیدا کنید .

• اگر پریود های نامنظم دارید محاسبه تخمک گذاری بعد از پریود برایتان دشوار خواهد بود.

• اگر فردی هستید که استرس زیادی دارید,زیاد سفر میکنید,از بیماری یا اختلال خواب رنج میبرید , شب کار هستید و  یاالکل می نوشید این روش می تواند برایتان مشکل ساز شود.

• اگر از این روش برای جلوگیری از بارداری استفاده می کنید , بسیار مراقب باشید، اطلاعات دوره ی قاعدگی تان را دقیق و صحیح بنویسید. حتی اگر تمامی اطلاعاتتان دقیق باشد باز هم ۱۸٪ شانس بارداری ناخواسته دارید. بنابراین، این روش به طور کلی به عنوان یک روش کنترل بارداری توصیه نمی شود.

درباره‌ی melody

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*