نحوه استفاده از کیت تخمک گذاری

نحوه استفاده از کیت تخمک گذاری

کیت تشخیص تخمک گذاری چیست و چگونه عمل می کند؟

دوست دارید بدانید پیش بینی زمان تخمک گذاری با استفاده از کیت تخمک گذاری چگونه است؟ این مقاله را بخوانید.

یک کیت تخمک گذاری (OPK) بخرید

کیت تخمک گذاری یا  OPK را اکثر دارو خانه ها دارند و برای خریدن آن نیاز به داشتن نسخه پزشک نیست.

کیت تخمک گذاری با استفاده از آزمایش ادرار شما سطح هورمون LH را اندازه گیری میکند. معمولا سطح LH در ادرار کم است اما قبل از تخمک گذاری به شدت افزایش می یابد. ( یک دوره ۲۴-۴۸ ساعته )

  • کیت تخمک گذاری می تواند با دقت بالاتری نسبت به روش هایی مانند ارزیابی درجه حرارت بدن یا ارزیابی ترشحات دهانه رحم, زمان دقیق تخمک گذاری را تعیین کند. به خصوص اگر پریود های نامنظمی دارید این روش برایتان بهتر است.

 

به چرخه قاعدگی تان توجه کنید

تخمک گذاری معمولا در نیمه چرخه قاعدگی رخ می دهد (به طور متوسط حدود ۱۲-۱۴ روز قبل از دوره پریود جدید).

زمانی که ترشحات آبکی شبیه سفیده تخم مرغ را مشاهده کردید ,میدانید زمان تخمک گذاری نزدیک است و در چند روز آینده این اتفاق در بدن می افتد.وقتی این ترشحات را دیدید ، شروع کنید به استفاده از OPK 

از آنجا که یک کیت فقط تعداد محدودی نوار تست دارد، پس لازم است تا دیدن این ترشحات صبر کنید. وگرنه ممکن است تا قبل از شروع تخمک گذاری از تمامی این نوار ها استفاده کرده باشید .

نحوه استفاده از کیت تخمک گذاری کیت تشخیص تخمک گذاری چیست و چگونه عمل می کند؟ کیت OPK روش های تشخیص تخمک گذاری تست تخمک گذاری تست سريع تعيين زمان تخمك گذارينحوه استفاده از کیت تخمک گذاری کیت تشخیص تخمک گذاری چیست و چگونه عمل می کند؟ کیت OPK روش های تشخیص تخمک گذاری تست تخمک گذاری تست سريع تعيين زمان تخمك گذاري

چرخه قاعدگی و زمان تخمک گذاری

هر روز از خود تست ادرار بگیرید

 دستورالعمل های کیت تخمک گذاری را دقیق مطالعه کنید . بایدهر روز در یک زمان مشخص تست ادرار بگیرید.

خیلی کم یا خیلی زیاد , مایعات ننوشید. چون ممکن است سطح LH ادرار به طور مصنوعی بالا یا پایین برود

چگونه نتایج تست کیت تخمک گذاری را بخوانیم؟

بسیاری از OPK ها یک نوار بیرونی دارند که فرد یا به طور مستقیم رویشان ادرار میکند و یا آن را در ظرف ادرار قرار می دهد تا سطح LH بدن را اندازه گیری کند. معمولا نتیجه با استفاده از خطوط رنگی نشان داده می شود.

نحوه استفاده از کیت تخمک گذاری کیت تشخیص تخمک گذاری چیست و چگونه عمل می کند؟ کیت OPK روش های تشخیص تخمک گذاری تست تخمک گذاری تست سريع تعيين زمان تخمك گذاري

زمانی که نزدیک به زمان تخمک گذاری هستید از کیت تشخیص تخمک گذاری استفاده کنید

  • به طور معمول اگر رنگ خط تست به رنگ خط کنترل نزدیک بود ,نشان می دهد که سطح LH بدنتان بالاست ، به این معنی که در حال تخمک گذاری هستید .
  • اگر خط تست کمرنگ تر از رنگ خط کنترل بود معمولا بدان معناست که شما هنوز تخمک گذاری نکرده اید.
  • اگر چندین بار از OPK استفاده کردید و هیچ نتیجه مثبتی مشاهده نکردید ،باید حتما با متخصص زنان و زایمان مشورت کنید .چون ممکن است مشکلات ناباروری داشته باشید.

محدودیت های استفاده از کیت تشخیص تخمک گذاری

هر چند این تست معمولا دقیق است، اما اگر زمان صحیح گرفتن تست را ندانید ممکن است پنجره تخمک گذاری را از دست بدهید.

به همین دلیل، بهتر است از کیت تشخیص تخمک گذاری همزمان با یک روش دیگر تشخیص زمان تخمک گذاری استفاده کنید مانند روش دمای پایه بدن یا روش ترشحات و مخاط دهانه رحم، بنابراین بهتر متوجه می شوید چه زمانی باید شروع به گرفتن آزمایش ادرار کنید.

درباره‌ی melody

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*