راه های تعیین زمان تخمک گذاری برای پسردار شدن

راه های تعیین زمان تخمک گذاری برای پسردار شدن

چگونه زمان تخمک گذاری را تشخیص دهیم؟

اسپرم های حاوی ژن Y (پسر ) سرعت بیشتری نسبت به اسپرم های حاوی ژن X (دختر) دارند. اما از طول عمر و مقاومت کمتری برخوردار اند.

اگر تمایل به پسر دار شدن دارید بهتر است مقاربت را هر چه نزدیک تر به روز تخمک گذاری و یا دقیقا در روز تخمک گذاری انجام دهید . زیرا همان طور که گفتیم سرعت حرکت اسپرم Y بیشتر از X است و قطعا زودتر از اسپرم های دخترساز خود را به تخمک می رسانند. و اینگونه احتمال پسر دار شدن شما افزایش میابد .

اما اگر مایلید فرزندتان دختر شود بهتر است حدود ۲ تا ۴ روز قبل از زمان تخمک گذاری مقاربت داشته باشید. چون اسپرم های Y(پسر ساز) تا زمان آزاد شدن تخمک به دلیل طول عمر کوتاهشان از بین می روند و تنها اسپرم های X(دختر ساز) برای لقاح با تخمک باقی می مانند.

نمیتوانیم برای هر زن یک روز خاص تخمک گذاری را در نظر بگیریم. به دلیل اینکه دقیقا نمی دانیم در کدام رابطه و در چه روزی لقاح صورت گرفته .خیلی از خانم ها فکر می کنند روز مقاربتشان ، همان روز لقاح است . اما همیشه اینطور نیست . چون ممکن است نزدیکی شما در روز ۱۱ سیکل تان باشد و تخمک گذاری و لقاح در روز ۱۴ اتفاق بیفتد.(با همان اسپرم ۳-۴روز قبل )

چطور می توان زمان تخمک گذاری را تشخیص داد؟

زمانی را که دوره پریود بعدی تان شروع می‌شود را در نظر بگیرید، سپس ۱۲ تا ۱۶ روز از آن کم کنید. این چند روز،‌‌ همان محدوده زمانی است که احتمال تخمک گذاری در آن بسیار زیاد است.

البته، زمان دقیق رها شدن تخمک مشخص نیست و به طول دوره قاعدگی شما بستگی دارد.

تخمک گذاری در خانمها معمولا ۱۴ روز پیش از آغاز پریود بعدی صورت می گیرد.

زنانی که یک دوره کامل آن‌ها ۲۸ روز طول می‌کشد، چهاردهمین روز معمولاً روز تخمک گذاری شان است. (اگر همیشه سیکل منظمی داشته باشند) یا مثلا اگر دوره خانمی ۳۵ روزه باشد، تخمک گذاری در روز ۲۱ ام صورت میگیرد.

روش هایی وجود دارد که به شما کمک میکند روز دقیق تخمک گذاری را بدانید تا با داشتن رابطه در آن روز شانس خود را برای پسر دار شدن افزایش دهید

روش سنجش دمای پایه بدن یا BBT

یک دماسنج طبی از داروخانه تهیه کنید. حداقل سه ماه متوالی، صبح در رختخواب و در ساعت معینی درجه حرارت بدن خود را اندازه بگیرید . این عدد را در تقویمتان یادداشت کنید. درست قبل از تخمک گذاری درجه حرارت بدن موقتا پایین می آید. در عرض ۱۲ ساعت که تخمک گذاری صورت میگیرد، دمای بدن ۰.۴ تا ۱ درجه بالاتر می رود. با یادداشت کردن این روز طی ماه های متوالی می دانید که دقیقا چه زمانی تخمک گذاری در بدنتان انجام می شود. شما باید برای پسر دار شدن در این تاریخ آمیزش جنسی داشته باشید.

راه های تعیین زمان تخمک گذاری برای پسردار شدن چگونه زمان تخمک گذاری را تشخیص دهیم؟ تعیین جنسیت راههای تشخیص جنسیت پسر زایی پسر دار شدن چی بخورم بچم پسر شه کیت تشخیص تخمک گذاری

روش سنجش دمای پایه بدن

ارزیابی ترشحات دهانه رحم

ترشحات فیزیولوژیک معمولا از شروع اولین قاعدگی تا یائسگی به علت تخمک گذاری ایجاد می‌شود . این ترشحات شفاف، بی‌رنگ و کمی کش‌دار اند. مقدار و نوع ترشحات دهانه رحم در زمانهای مختلف سیکل قاعدگی متفاوت است. بین ۱۰ تا ۱۸ امین روز سیکل عادت ماهانه میزان این ترشحات افزایش پیدا می‌ کند. حداکثر احساس رطوبت و لغزندگی زمان تخمک گذاری مشاهده می شود .در زمان تخمک گذاری ترشحات بسیار چسبنده و غلیظ هستند.در حقیقت این ترشحات -استروژنیک- نامیده می‌شود و نشانه‌ ای از تخمک‌گذاری اند. با یادداشت کردن میزان ترشحات در هر روز و یافتن فراوان ترین و لغزنده ترین روز،می توانید روز تخمک گذاری را بیابید.

درد زیر شکم :

یک پنجم خانم ها در زمان تخمک گذاری احساس درد در زیر شکم خود دارند. این شرایط چند دقیقه تا چند ساعت طول می کشد و بهترین زمان برای داشتن رابطه جنسی جهت پسر دار شدن است.

راه های تعیین زمان تخمک گذاری برای پسردار شدن چگونه زمان تخمک گذاری را تشخیص دهیم؟ تعیین جنسیت راههای تشخیص جنسیت پسر زایی پسر دار شدن چی بخورم بچم پسر شه کیت تشخیص تخمک گذاری

علت درد زیر شکم زنان تخمک گذاری است

کیت تشخیص تخمک گذاری

این کیت بسیار شبیه به بیبی چک (کیت آزمایش بارداری) است. و به همان صورت عمل می کند. در این کیت چندین نوار آزمایش وجود دارد. کافیست زمانی که میدانید تقریبا به تخمک گذاری نزدیک هستید ,هر روز صبح در یک زمان خاص, تست ادرار بگیرید. این کیت با آزمایش کردن LH ادرار زمان تخمک گذاری را مشخص میکند. در مقاله ای جدا گانه به تفضیل در مورد این کیت و روش استفاده از آن توضیح داده ایم.

درباره‌ی melody

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*