چند روز بعد از پریود احتمال بارداری وجود دارد؟

چند روز بعد از پریود احتمال بارداری وجود دارد؟

 چند روز بعد از دوران قاعدگی احتمال حاملگی وجود دارد؟

احتمال دارد درست بعد از پریودم باردار شوم؟ احتمال دارد در زمان پریود باردار شوم؟ این ها سوالاتی است که خیلی از خانم ها از من می پرسند.در جواب آنها باید بگویم :بله ,امکان دارد !
هر چقدر چرخه قاعدگی تان کوتاه تر باشد و پریودتان طولانی تر ، بیشتر احتمال دارد در آخرین روز های پریود یا درست بعد از پریودتان باردار شوید.
بارداری شما زمانی اتفاق می افتد که یک اسپرم ,تخمک را بارور کند. این یعنی در روز تخمک گذاری ( آزاد شدن تخمک از تخمدان) اسپرمی در لوله فالوپ تخمک گذاری شده باشد.

تخمک گذاری معمولا دو هفته قبل از عادت ماهانه اتفاق می افتد که بین ۱۲ تا ۱۶ روز پس از آخرین دوره پریودتان است. (اگر چرخه قاعدگی تان یک چرخه عادی ۲۸ روزه است )
و از آنجایی که اسپرم تا شش روز زنده می ماند، اگر شش روز مانده به تخمک گذاری ( از جمله روز تخمک گذاری) رابطه جنسی داشته باشید می توانید باردار شوید .

چند روز بعد از پریود احتمال بارداری وجود دارد؟ چند روز بعد از دوران قاعدگی احتمال حاملگی وجود دارد اقدام به بارداری زمان تخمک گذاری احتمال بارداری در پریودچند روز بعد از پریود احتمال بارداری وجود دارد؟ چند روز بعد از دوران قاعدگی احتمال حاملگی وجود دارد اقدام به بارداری زمان تخمک گذاری احتمال بارداری در پریود

تخمک گذاری معمولا ۱۴ روز قبل از عادت ماهانه اتفاق می افتد

ممکن است شما ۶ روز پس از آخرین پریودتان تخمک گذاری کنید. پس احتمال دارد باردار شوید(با فرض چرخه قاعدگی ۲۸ روزه ) .
اگر پریودتان پنج روزه است ,ممکن است روز بعد از پریودتان باردار شوید یعنی در روز ششم چرخه قاعدگی.

اگر چرخه قاعدگی تان کمتر از ۲۸ روز و یا دوره پریودتان بیش تر از پنج روز است ، احتمال اینکه در دوران پریودتان باردار شوید ,وجود دارد.

اگر قصد باردار شدن ندارید در تمام روز های چرخه قاعدگیتان (هر روز ) باید از روش های پیشگیری استفاده کنید.

چند روز بعد از پریود احتمال بارداری وجود دارد؟ چند روز بعد از دوران قاعدگی احتمال حاملگی وجود دارد اقدام به بارداری زمان تخمک گذاری احتمال بارداری در پریود

احتمال اینکه در دوران پریود باردار شوید وجود دارد

*تمام خونریزی‌های خانم ها به خاطر عادت ماهانه نیست. بعضی اوقات ممکن است در زمان تخمک ‌گذاری نیز دچار خونریزی اندکی شوید.در این زمان قدرت باروری فرد بیشتر از همیشه است.
*خانم‌هایی که هنگام تخمک‌گذاری دچار لکه بینی و یا خونریزی کمی می‌شوند ممکن است آن را با دوران پریود اشتباه بگیرند و فکر کنند در این دوران باردار شده اند.

چون زمان دقیق تخمک گذاری معلوم نیست و به دلیل اینکه دقیقا نمی دانیم کی و در چه روزی ، لقاح صورت گرفته . خیلی از خانمها به اشتباه فکر می کنند روز نزدیکی با همسرشان ، همان روز لقاح است . اما همیشه اینطور نیست . مثلا ممکن است نزدیکی شما در روز ۹ سیکل تان باشد و تخمک گذاری و لقاح در روز ۱۴ باشد.به همین دلیل پزشک زنان بارداری را از روز اول پریود محاسبه میکند.

برای باردار شدن چندین مرحله باید طی شود
۱ . زن باید تخمک‌گذاری داشته باشد.
۲. تخمک باید از لوله‌های رحمی به طرف رحم حرکت کند.
۳. اسپرم مرد باید تخمک زن را بارور کند.
۴. تخمک بارور شده باید به دیواره رحم چسبندگی پیداکند. ( لانه گزینی صورت گیرد)

چند نکته در مورد تخمک گذاری و ترشحات سرویکس

نوع  و مقدار  ترشحات دهانه رحم در زمانهای مختلف سیکل قاعدگی متفاوت است.
بیشترین احساس رطوبت و لغزندگی در زمان تخمک گذاری مشاهده می شود.
در زمان تخمک گذاری ترشحات واژن بسیار چسبنده و غلیظ است.
۲ تا ۳ روز قبل و بعد ازدیدن این ترشحات احتمال باردار ی بیشتر از سایر زمان ها است.

درباره‌ی melody

یک نظر

  1. تشکر سپاس فراوان از شما دوکتور جان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*