چند روز بعد از پریود تخمک گذاری انجام میشود؟

چند روز بعد از پریود تخمک گذاری انجام میشود؟

تخمک گذاری چند روز بعد از عادت ماهانه اتفاق می افتد؟

یکی از تخمدان ها حدود ۱۴ روز قبل از شروع دوره پریودتان تخمک گذاری میکند. اولین روز پریودتان، زمانی که شروع به خونریزی میکنید ، اولین روز چرخه قاعدگی شما  محسوب می شود. اگر چرخه قاعدگی شما ۲۸ روزه است، شما معمولا بین روز ۱۰ تا روز ۱۵ چرخه قاعدگی تان تخمک گذاری می کنید.

در طول دوره قاعدگی تان معمولا یک تخمک در حال پرورش یافتن است و برای آزاد شدن در اواسط چرخه قاعدگی آماده می شود . زمان بالغ شدن یک تخمک در تخمدان متفاوت است. این به این معنی است که روز تخمک گذاری می توانید در هر چرخه قاعدگی متفاوت باشد.

چند روز بعد از پریود تخمک گذاری انجام میشود؟تخمک گذاری چند روز بعد از عادت ماهانه اتفاق می افتد؟ احتمال بارداری در پریود زمان تخمک گذاری حاملگی باردای قاعدگی

تخمدان ها حدود ۱۴ روز قبل از شروع دوره پریودتان تخمک گذاری می کنند

اگر چرخه قاعدگی تان کوتاه است،مثلا ۲۲ روزه است ، پس احتمال آن هست که تنها چند روز پس از دوره پریود تخمک گذاری کنید (اگر دوره پریودتان  هفت روز به طول بیانجامید).

طولانی ترین زمانی که اسپرم ها می توانند در مخاط گردن رحم زنده بمانند , هفت روز است. پس اگر تخمک گذاری تان کمی زودتر از حد معمول اتفاق بیافتد, احتمال دارد که باردار شوید.

چند روز بعد از پریود تخمک گذاری انجام میشود؟تخمک گذاری چند روز بعد از عادت ماهانه اتفاق می افتد؟ احتمال بارداری در پریود زمان تخمک گذاری حاملگی باردای قاعدگی

تخمک فقط ۱۲ تا ۲۴ ساعت زنده می ماند و وقت دارد تا بارور شود

با این حال، اگر هیچ مایع بارور کننده ای در گردن رحم وجود نداشته باشد, عمر اسپرم ها  دو تا سه روز یا حتی کمتر است . بیشترین احتمال حاملگی زمانی است که طی پنج روز قبل از تخمک گذاری و یا در روز تخمک گذاری رابطه جنسی داشته باشید.

به دلیل اینکه ,تخمک فقط ۱۲ تا ۲۴ ساعت وقت دارد تا بارور شود و زنده بماند.

اگر می خواهید بدانید چه زمانی بهتر است اقدام به بارداری کنید, باید زمان تخمک گذاریتان را دقیقا بدانید.

تخمک گذاری چگونه انجام می شود؟  دوران قاعدگییا دوران قاعدگی چیست؟

عمل تخمک گذاری در بدن خانم ها ، به روند انتشار  یک تخمک بالغ از تخمدان و انتقال به لوله های فالوپ یک زن اطلاق می شود. خروج یک تخمک بالغ از تخمدان نشان می دهد که تخمک توسط اسپرم لقاح یافته است. در این زمان پوشش داخلی رحم زن ضخیم تر می شود، تا شرایط داخلی آن را برای لقاح آماده کند.اگر تخمک بالغ نتواند در داخل دستگاه تناسلی زن با اسپرم لقاح کند، در این حالت تخمک بارور نشده و همراه با پوشش داخلی رحم به بیرون از رحم ریخته می شود، که “دوران قاعدگی “و یا “دوران پریود” در زنان را به وجود خواهد آورد.

ظاهر مخاط دهانه رحم زنان در هنگام تخمک گذاری چگونه است؟
خوب است به عنوان یک زن بدانید که ترشحات دهانه رحم شما در زمان تخمک گذاری، در بالاترین حد خود قرار می گیرد و ویژگی های خاصی دارد.
رنگ این ترشحات سفید بوده و مانند سفیده تخم مرغ، واضح و رشته رشته ای استد. دقت کنید چند روز بعد از دوران پریود این ترشحات را روی شورتتان می بینید. اگر دوست دارید باردار شوید هنگامی که علائم گفته شده را در ترشحات مخاط رحمی خود شناسایی کردید، بدانید که زمان مناسب برای باردار شدن شما رسیده است.

درباره‌ی melody

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*