زمان شروع رابطه جنسی بعد از زایمان

زمان شروع رابطه جنسی بعد از زایمان

روابط زناشویی زوجین پس از زایمان از کی باید شروع شود؟

چه پس از زایمان طبیعی و چه پس زایمان سزارین، تا زمانی که زن خونریزی دارد نباید رابطه جنسی داشته باشد .دستگاه تناسلی بعد از زایمان حدود شش هفته طول می کشد تا به حالت عادی برگردد, پس بهتر است تا ۶ هفته بعد از زایمان روابط زناشویی نداشته باشید.
البته در زایمان طبیعی، به علت اینکه زایمان از مجرای تناسلی زن انجام می شود، باید روابط جنسی کمی دیرتر شروع شود. ممکن است زن با شروع رابطه جنسی درد داشته باشد. شاید این درد به دلیل خشکی مخاط مجرای تناسلی باشد. در این حالت میتوانید از ژل‌ های مخصوص لغزنده كننده واژن استفاده کنید. این ژل ها را به راحتی میتوانید از داروخانه ها تهیه کنید. تغییر پوزیشن هنگام رابطه جنسی نیز می‌تواند در کمتر کردن درد موثر باشد.

زمان شروع رابطه جنسی بعد از زایمان روابط زناشویی زوجین پس از زایمان از کی باید شروع شود؟ سرد مزاجی زنان پس از زایمان زایمان طبیعی طایمان سزارین سکس رابطه سکسی

دلایل کاهش میل جنسی در خانم ها بعد از زایمان

زوجین بعد از زایمان زن باید توجه داشته باشند که فقط به دلیل عدم شروع قاعدگی و تخمک‌گذاری، نباید بدون استفاده از روش های پیشگیری ، روابط زناشویی برقرار کرد چون امکان بارداری مجدد وجود دارد.
نکات
*درد در حین نزدیکی معمولا به خاطر بخیه محل زایمان است، حتی در صورت التیام نیز می‌تواند موجب كاهش فعالیت جنسی در زنان شود.پس حتما از دکتر زنان بخواهید جای بخیه تان را معاینه کند.

*اگر تا سه ,چهار ماه بعد از زایمان هنوز درناحیه پرینیوم احساس درد می کنید یا همچنان مقاربت دردناکی دارید، حتما با پزشکتان مشورت کنید. ممکن است مشکلی مانند عفونت محل بخیه داشته باشید.

*یکی از دلایل کاهش میل جنسی زنان بعد از زایمان، پذیرش نقش مادری است.
*پس از زایمان تمرینات ورزشی مخصوص کف لگن (تمرینات کگل) را انجام دهید.این تمرینات ماهیچه های واژن و کف لگن را تقویت می کند.
*بی اختیاری ادرار پس از زایمان امری معمول و شایع بین زنان است ,تمرینات کگل از بی اختیاری ادرار جلوگیری کرده و به سفت شدن ماهیچه های مهبل کمک می کند.
*تمرینات ورزشی کف لگن به شما کمک می کند از رابطه جنسی لذت بیشتری ببرید.
*بعد از زایمان طبیعی تا زمانیکه رابطه جنسی برایتان دردناک است، به هیچ وجه این کار را انجام ندهید. در غیر این صورت ممکن است دچار مشکلات بیشتری شوید.

زمان شروع رابطه جنسی بعد از زایمان روابط زناشویی زوجین پس از زایمان از کی باید شروع شود؟ سرد مزاجی زنان پس از زایمان زایمان طبیعی طایمان سزارین سکس رابطه سکسی

پذیرش نقش مادری یکی دیگر از دلایل سرد مزاجی زن پس از زایمان است

*حدودا شش هفته طول می کشد تا بعد از زایمان، رحم دوباره به اندازه ی عادی خود برگردد. به همین دلیل بهتر است که حداقل شش هفته برای برقراری رابطه جنسی صبر کنید.

*اگر فقط به دلیل خشکی واژن نمی توانید رابطه جنسی برقرار کنید، از روان کننده های استفاده کنید.

*ممکن است در حین رابطه ی جنسی مجبور شوید رابطه را متوقف کنید تا به نوزادتان که گریه میکند برسید. این وقفه های وقتی زیاد شود زن یا شوهر را سرد می کند.بهترین کار این است که زمان رابطه ی جنسی خود را کوتاه تر کنید تا به روال عادی زندگی برگردید و به شرایط جدید عادت کنید. حداقل یک بار در هفته رابطه زناشویی داشته باشید سعی کنید زمانی که خواب نوزاد عمیق تر است (معمولا اول صبح) با همسرتان مقاربت داشته باشید.

درباره‌ی melody

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*