مزایای شگفت آور خوردن خرما در دوران بارداری

مزایای شگفت آور خوردن خرما در دوران بارداری

خواص مصرف خرما در دوران بارداری برای مادر و کودک

آیا باردارید؟ مبارك باشه!

بارداری زمان هوس کردن های مختلف و زیاده روی در خوردن مواد غذایی است. به عنوان یک مادر ، دوست دارید مطمئن شوید که آنچه می خورید برای سلامت شما و کودکتان مفید است. وقتی که حامله می شوید، تقریبا همه شروع به مشاوره دادن به شما در مورد خوردن و یا نخوردن مواد غذایی مختلف میکنند.

یک ماده غذایی که در موردش حرف و حدیث بسیاری وجود دارد خرما است!

نظرات در مورد مصرف خرما در دوران بارداری به ۲دسته تقسیم می شود ، برخی اعتقاد دارند که خرما را باید در دوران بارداری مصرف کنید، در حالی که بعضی دیگر می گویند در دوران حاملگی نباید خرما خورد.

بهترین راه برای پایان دادن به تمام شک و تردید ها در مورد چیزی که میخورید ,مشورت با پزشکتان است. همچنین، دانستن فواید و مضرات مصرف خرما در دوران بارداری به شما کمک میکند که انتخابی آگاهنه داشته باشید.

مزایای شگفت آور خوردن خرما در دوران بارداری خواص مصرف خرما در دوران بارداری برای مادر و کودک خوردن خرما در سه ماه اول بارداری مضرات خرما در بارداری

تغذیه در دوران بارداری

نگاه اجمالی به ارزش غذایی خرما:

در هر ۱۰۰ گرم، * درصد از ارزش روزانه 

انرژی ۲۸۲ کیلوکالری

پروتئین ۲.۵ گرم

فیبر ۸ گرم

چربی ۰.۴ گرم

فولات ۱۹ مو GS

آهن ۱.۰۹ میلی گرم

ویتامین K 2.7 گرم

منیزیم ۴۳ میلی گرم

پتاسیم ۶۵۶ میلی گرم

خوردن خرما در دوران بارداری

هیچ مطالعه دقیقی وجود ندارد که تایید کند شما نباید در دوران بارداری خرما بخورید, در واقع باید گفت خرما بسیار غنی از مواد مغذی است که می تواند برای سلامت هر دو شما بسیار مفید باشد.

مزایای خوردن خرما در دوران بارداری:

خرما منبع غنی ای از پروتئین، فیبر و بسیاری از ویتامین ها است، در حالی که چربی بسیار کمی دارد. خرما حاوی ترکیبی از فیبر محلول و نامحلول است که برای سیستم گوارشی شما مفید است. خرما مقدار خوبی قند طبیعی دارد. خرما سرشار از پتاسیم است و سدیم کمی دارددر نتیجه به تنظیم سیستم عصبی کمک می کند.

مزایای شگفت آور خوردن خرما در دوران بارداری خواص مصرف خرما در دوران بارداری برای مادر و کودک خوردن خرما در سه ماه اول بارداری مضرات خرما در بارداری

خواص خرما برای زنان باردار

برخی از مهم ترین مزایای خوردن خرما عبارتند از:

قند مفید : در دوران بارداری بدن نیاز به مقدار زیادی انرژی دارد. شکر سریعا انرژی تولید می کند.

پروتئین : پروتئین متشکل از اسید آمینه است, که در واقع بلوک های ساختمان بدن شما هستند.برای رشد جنین بدن شما نیاز به پروتئین دارد.

فیبر : فیبر به سالم نگه داشتن سیستم گوارشی و از بین بردن یبوست بارداری کمک می کند

فولات : فولات یا اسید فولیک به تشکیل سلول های جدید و جلوگیری از کم خونی کمک می کند. فولات از نقائص نوزاد هنگام تولد پیشگیری میکند, مشکلات خطرناکی، مانند اسپینا بیفیدا و آنانسفالی.

ویتامین K : ویتامین K نقش کلیدی در لخته شدن خون و قوی نگه داشتن استخوان ها دارد.

آهن : آهن نقش مهمی در تعدادی از فرآیندهای متابولیکی دارد. همراه با مولکول گلوبین، آهن به اکسیژن رسانی به تمام سلول های بدن کمک می کند. آهن بخشی جدایی ناپذیری از میوگلوبین، کلاژن، آنزیم ها است. آهن از کم خونی در کودکان جلوگیری میکند و به سیستم ایمنی بدن را بالا می برد.

پتاسیم : پتاسیم یکی از الکترولیت های مهم در بدن است. پتاسیم در حفظ فشار خون کمک می کند. پتاسیم در حفظ تعادل آب بدن در دوران بارداری کمک می کند. کمبود پتاسیم میتواند باعث بوجود آمدن مشکلات کلیوی شود.کمبود پتاسیم حتی میتواند منجر به مرگ فرد شود.  

منیزیم : منیزیم به حمل و نقل فعال یون های کلسیم و پتاسیم از طریق غشای سلولی کمک می کند. این امر باعث انقباض عضلانی و ریتم طبیعی قلب می شود.

تغذیه دوران بارداری بسیار مهم است.به یاد داشته باشید که هر چیزی را باید در حد اعتدال مصرف کرد.شما در دوران بارداری مجازید فقط یک مشت خرما در روز بخورید، نه بیشتر.

درباره‌ی melody

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*