انواع قرص تاخیری برای درمان زود انزالی آقایان

انواع قرص تاخیری برای درمان زود انزالی آقایان

زود انزالی چیست و روش درمان آن با قرص های تاخیری چگونه است؟

زود ارضایی یا زود انزالی بعضی اوقات برای آقایان پیش می آید. ولی اگر همیشگی نباشد جای نگرانی نیست. زود انزالی مشکلی است که مرد قبل از اینکه خودش یا همسرش بخواهد به انزال برسد و منی از بدنش خارج شود. برحی اوقات این مشکل تا حدی است که قبل از شروع رابطه و یا ابتدای رابطه مرد ارضا می شود. که این هم برای خودش و هم برای همسرش قطعا نا خوش آیند است. روش های متعددی برای درمان این مشکل وجود دارد. از روش های گیاهی تا قرص های مخصوص به این مشکل.

چه عواملی روی زود انزالی تاثیر می گذارد؟

عوامل مختلفی روی انزال زودرس تاثیر می گذارد,به همین دلیل می توان از درمان های متعدد ذهنی،دارویی و جنسی استفاده کرد.

 قرص‌های تاخیری متعددی برای درمان زود انزالی وجود دارد. البته در برخی موارد با کمک کرم‌های بی‌حس‌کننده موضعی می توان نتیجه دلخواه را گرفت. لیدوکائین و پریلوکائین ۲.۵۵ درصد جزو داروهای بی‌حس کننده موضعی برای درمان زود انزالی هستند. داروهای مهارکننده انتخابی باز جذب سروتونین و داروهای ضدافسردگی از همه دارو ها بهتر و تاثیر گذار ترند.در زیر به معرفی داروهای تاخیری می پردازیم.

انواع قرص تاخیری برای درمان زود انزالی آقایان زود انزالی چیست و روش درمان آن باقرص های تاخیری چگونه است؟ ژل تاخیری زود انزالی قرص تاخیری درمان انزال زودرس درمان زود ارضایی

رابطه زود انزالی با افسردگی در آقایان

قرص‌های تاخیری برای درمان زود انزالی مردان:

مهارکننده‌ های انتخابی باز جذب سروتونین

این نوع داروها تاخیری بوده روی افزایش طول رابطه جنسی و درمان زود انزالی تاثیر میگذارد. البته یک سری تاثیرات جانبی دارد مانند:مشکلات روانی و عصبی، واکنش‌های آلرژیک پوستی، اثرات آنتی کولینرژیک، بالا و پایین شدن وزن ، تداخلات دارویی و تاثیرات جانبی جنسی مثل کاهش میل جنسی و یا اختلال نعوظ .

داروهای مهارکننده انتخابی بازجذب سروتونین مثل:

پاروکستین Paroxetine

این دارو یکی از انواع قدرتمند داروهای SSRI است که برای درمان زود انزالی مصرف می شود. معمولا اثرات استفاده از این داروی تاخیری ۳ هفته طول می کشد تا خود را نشان دهد. اگر قرص پاروکستین تاخیری تا ۶ هفته تاثیر خود را نگذاشت و یا اثرات جانبی بدی داشت باید از داروی دیگری استفاده کنید.

سرترالین  ۵۰ Zoloft MG

سرترالین یکی دیگر از انواع داروهای قوی   SSRI است.این دارو هم مانند پاروکسیتین ممکن است تا ۳ هفته تاثیرات مثبت خود بر روی زود انزالی را نشان ندهد ولی اگر تا ۶ هفته هیچ تاثیری ندیدید دارو دیگری را جایگزین کنید.

سیتالوپرام Celexa

یکی دیگر از انواع قدرتمند داروهای SSRI برای درمان زود انزالی سیتالوپرام است. این دارو هم تا ۳ هفته اثراتش را نشان نمی‌دهد. اگر این قرص تاخیری تا ۶ هفته بر روی زود انزالی تاثیر نداشت یا اثرات جانبی آن مشکل ساز شد باید با داروی دیگری جایگزینش کرد.

فلوکستین  Fluoxetine

یکی دیگر از انواع قدرتمند داروهای SSRI برای درمان زود انزالی فلوکستین است. این دارو هم مشابه داروهایی که ذکر کردیم تا ۳ هفته اثراتش را نشان نمی‌دهد. اگر این قرص تاخیری نیز تا ۶ هفته بر روی زود انزالی تاثیر نداشت باید با از داروی دیگری استفاده کنید.

داروهای ضد افسردگی برای درمان زود انزالی

انواع قرص تاخیری برای درمان زود انزالی آقایان زود انزالی چیست و روش درمان آن باقرص های تاخیری چگونه است؟ ژل تاخیری زود انزالی قرص تاخیری درمان انزال زودرس درمان زود ارضایی

درباره روش های درمان زود انزالی را از پزشکتان سوال کنید

داروهای ضد افسردگی سه حلقه‌ای برای درمان زود انزالی مردان

از داروهای ضد افسردگی سه حلقه ای TCAs می‌توان برای درمان زود انزالی استفاده کرد. این داروها علائم مشابهی مانند داروهای  SSRIدارند، کلومیپرامین جزو داروهای ضد افسردگی سه حلقه‌ای است که از آن برای درمان زود انزالی استفاده می شود.از سیلندافیل و سایر مهارکننده های فسفودی استراز نوع پنج (PDE5) همچون تادالافیل نیز در درمان زود انزالی استفاده می شود

توجه داشته باشید برای درمان مشکل زود ارضایی به هیچ عنوان بدون تجویز پزشک دارویی مصرف نکنید.همان طور که گفتیم منشا مشکل زود انزالی در مردان متفاوت است بنابراین درمان آن هم متفاوت می باشد.

درباره‌ی melody

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*