آمپول ضد بارداری چیست و برای چه کسانی مناسب است؟

آمپول ضد بارداری چیست و برای چه کسانی مناسب است؟

آمپول پیشگیری از بارداری خانم ها و انواع آن 

زوجین به هر دلیلی ممکن است نخواهند بچه دار شوند.روش های مختلفی برای پیشگیری از بارداری وجود دارد. یکی از روش هایی که امروزه بسیاری از خانم ها از آن استفاده می کنند , آمپول ضد بارداری است.

آمپول ضد بارداری چیست؟

آمپول‌های ضد بارداری و یا آمپول های پیشگیری از حاملگی یكی از روش‌های هورمونی جلوگیری از بارداری است.این آمپول بعد از قرص‌های تركیبی و شیردهی، در جلوگیری از بارداری بسیار موثر است.

 آمپول ضد بارداری برای زنان و حتي زنانی كه سابقه حاملگی ندارند در هر محدوده سني ، قابل استفاده است .آمپول های ضد بارداری ، مقدارزیادی هورمون پروژسترون و گاهی همراه با استروژن دارند .

استروژن یا هورمن های مردانه  با نامناسب نمودن مخاط رحم برای لانه گزینی و تغییر در ترشحات دهانه رحم و غیر قابل نفوذ کردن آن برای اسپرم ,از تخمک گذاری جلوگیری می کند.

انواع آمپول های جلوگیری از بارداری در داروخانه ها موجود می باشد. آمپول های پیشگیری از بارداری بصورت آمپول یک ماهه ، آمپول دو ماهه و آمپول سه ماهه ضد بارداری استفاده می‌شود. البته برای تهیه این امپول های ضد بارداری حتما باید نسخه پزشک زنان را داشته باشید.

آمپول ضد بارداری چیست و برای چه کسانی مناسب است آمپول پیشگیری از بارداری خانم ها و انواع آن  پیشگیری از حاملگی قیمت آمپول ضد بارداری یک ماهه عملکرد آمپول ضد بارداری عوارض آمپول ضد بارداری

آمپول پیشگیری از بارداری سه ماهه

مدل های مختلف آمپول ضد بارداری

آمپول سه ماهه ضد بارداری سوسپانسیون میکروکریستالی حاوی ۱۵۰ میلی گرم پروژسترون است  این آمپول هر ۳ ماه یک بار باید تزریق شود. ​در بین داروهای هورمونی تزریقی جلوگیری از حاملگب موجود در دنیا, کاربرد DMPA بیش از بقیه انواع آن است که قدمتی حدودا ۳۰ ساله دارد.

آمپول سه ماهه جلوگیری از حاملگی دپومدروکسی پروژسترون استات نوع دیگری از آمپول های هورمونی ضد بارداری است, اولین نوبت تزریق این آمپول باید در یکی از ۵ روز اول پریود صورت بگیرد و تا یک هفته بعد از تزریق نیز باید از روش های جلوگیری دیگری مانند کاندوم به طور همزمان استفاده کنید.  تزریق آمپول باید هر ۳ ماه یک بار صورت بگیرد. اگر یادتان رفت و یا نتوانستید به هر علتی آمپول را در زمان تعیین شده تزریق کنید ، در صورتی که بیش از ۲ هفته از تاریخ مقرر نگذشته بود می توانید آمپول ضد بارداری بعدی را تزریق کنید. اما اگر بیش از ۲ هفته از تاریخ مقرر گذشته بود ، باید حتما آزمایش دهید تا وضعیت تان بررسی شود چون ممکن است در طول این مدت حاملگی شده باشید.

آمپول ضد بارداری چیست و برای چه کسانی مناسب است آمپول پیشگیری از بارداری خانم ها و انواع آن  پیشگیری از حاملگی قیمت آمپول ضد بارداری یک ماهه عملکرد آمپول ضد بارداری عوارض آمپول ضد بارداری

آزمایشات لازم برای استفاده از آمپول ضد حاملگی

نحوه استفاده و اثر بخشی آمپول های پیشگیری از حاملگی

اگر خواستید از روش تزریق آمپول برای جلوگیری از بارداری استفاده کتید ,برای شروع مصرف آمپول سه ماهه،باید توسط متخصص زنان از هر نظر بررسی شوید .چون احتمال اینکه موارد منع مصرف کلی و یا نسبی این آمپول ها برایتان وجود داشته باشد هست. همچنین دکتر زنان باید وضعیت پستان شما را بررسی کند و همچنین چک کند که شما زردی نداشته باشید. در اولین ویزیت اندازه گیری فشار خون ، قد و وزن بسیار ضروری است. اگر میخواهید از این روش استفاده کنید سه ماه فرصت دارید تا آزمایش خون تری گلیسرید و پاپ اسمیر را انجام دهید. در برخی خانم ها لازم است آزمایشات تکمیلی هم انجام شود.

درباره‌ی melody

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*