علائم بارداری در هفته اول بعد از لقاح در زنان

علائم بارداری در هفته اول بعد از لقاح در زنان

مامان اولی ها, اولین نشانه های حاملگی را بشناسید

 

ویار و بیزاری از غذا

در اولین روزهای بارداری ممکن است هر بویی حالتان را بهم بزند از بوی یک ساندویچ گرفته تا بوی قهوه. حتی ممکن است بوهایی باعث حالت تهوع و استفراغ شما شود. ممکن است این حالت به خاطر  افزایش هورمن استروژن در بدن شما باشد.همچنین ممکن است به طور ناگهانی به غذاهای خاصی علاقه شدیدی پیدا کنید.

علائم بارداری در هفته اول بعد از لقاح در زنان مامان اولی ها, اولین نشانه های حاملگی را بشناسید تغییرات هورمونی بارداری حاملگی خارج از رحم دوران بارداری خونریزی لانه گزینی ویار

در اوایل حاملگی ممکن است نسبت به هر بویی ویار داشته باشید

نوسانات خلقی

در دوران بارداری به دلیل تغییرات هورمونی انتقال دهنده های عصبی (پیام رسان های شیمیایی در مغز), تغییرات خلق و خو در زنان بسیار رایج است.

البته این تغییرات در مادران مختلف متفاوت است. برخی بسیار احساساتی می شوند (خوب و بد), برخی دیگر احساس افسردگی یا اضطراب بیشتری پیدا می کنند.

نفخ شکم

بدلیل تغییرات هورمونی در اوایل حاملگی ممکن است احساس کنید پف کرده اید یا نفخ دارید، شبیه به احساسی که قبل از پریود دارید. به همین دلیل ممکن است احساس  کنید کمربندتان دارد به شکمتان فشار می آورد در صورتی که هنوز رحمتان بسیار کوچک است.

تکرر ادرار

مدت کوتاهی پس از باردار شدن ، تغییرات هورمونی خاصی در بدن صورت می گیرد .مثل افزایش جریان خون در کلیه ها. که باعث می شود مثانه تان به سرعت پر شود، بنابراین زود به زود نیاز به دفع ادرار خواهید داشت.

خستگی

همش احساس خستگی می کنید؟هیچ کس به درستی نمی داند چه چیزی باعث ایجاد خستگی در اوایل حاملگی می شود. اما این امکان وجود دارد که به خاطر افزایش ترشح هورمون پروژسترون شما نیاز به استراحت بیشتری دارید. البته، بیماری صبحگاهی و تکرر ادرار در طول شب می تواند به خستگی شما بیافزاید.

علائم بارداری در هفته اول بعد از لقاح در زنان مامان اولی ها, اولین نشانه های حاملگی را بشناسید تغییرات هورمونی بارداری حاملگی خارج از رحم دوران بارداری خونریزی لانه گزینی ویار

بی حوصلگی و خستگی زیاد از علائم بارداری است

درد در ناحیه پستان

یکی از علائم شایع در اوایل بارداری حساس و متورم شدن سینه است که ناشی از افزایش سطح هورمون هاست. درد و تورم ممکن است کمی بیشتر از درد سینه ای باشد که در دوران پریود تجربه کرده اید. درد سینه به طور قابل توجهی پس از گذشت سه ماهه اول بارداری کاهش می یابد، چون بدنتان خود را با تغییرات هورمونی تطبیق می دهد.

خونریزی یا لکه بینی

هر لکه بینی یا خونریزی واژینالی دلیل بر پریود نیست. اگر متوجه لکه بینی و خونریزی کمی شدید ممکن است دلیلش “خونریزی لانه گزینی” باشد. هیچ کس به درستی نمی داند که چرا این اتفاق می افتد، اما ممکن است این لک بینی به خاطر استقرار تخم بارور در پوشش رحم باشد.

حالت تهوع

برخی زنان، تا یک یا دو ماه پس از لقاح هم بیماری صبحگاهی را تجربه نمی کنند اما بعضی ممکن است در دو هفته  اول بارداری نیز تهوع بارداری را تجربه کنند. البته نه فقط در صبح، ممکن است خانم های باردار ظهر یا شب هم استفراغ کنند.

تاخیر افتادن در پریود

اگر معمولا پریودتان بسیار منظم است و زمانی که باید پریود می شدید ,پریود نشدید قبل از شروع علائم بارداری حتما یک تست حاملگی بدهید!اما اگر پریودتان نامنظم است با دیدن علائم بالا مثل سوزن سوزن شدن نوک سینه ,تیره شدن رنگ نک سینه و واژن ,حالت تهوع و استفراغ به سراغ بیبی چک بروید!

درباره‌ی melody

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*