ماساژ درمانی و خواص درمانی انواع ماساژ

 ماساژ درمانی و خواص درمانی انواع ماساژ 

انواع سبک های ماساژ و ماساژ درمانی کدام اند؟!

بیش از ۸۰ سبک ماساژ در دنیا وجود دارد. اما چندین سبک از محبوبت بیشتری برای درمان برخوردارند. در این مقاله در مورد سبک های مختلف ماساژ درمانی و کاربرد آن برای درمان بیماری های مختلف صحبت میکنیم.

ماساژ درمانی و خواص درمانی انواع ماساژ انواع سبک های ماساژ و ماساژ درمانی کدام اند ماساژ با سنگ های داغ ماساژ تایلندی ماساژ شیاتسو ماساژ سوئدی ماساژ درمانی عصبی - عضلانی

ماساژ درمانی برای رفع پا درد و کمر درد

ماساژ سوئدی

رایج‌ترین نوع ماساژ درمانی ماساژ سوئدی است. این سبک شامل ضربات نرم، طولانی و ورز دادن بدن و همچنین لمس کردن و ضربات آرام، ریتمیک و ضربه ای روی بالاترین لایه عضلات است. این ماساژ با حرکت مفاصل ترکیب شده است. ماساژ سوئدی با تسکین تنش های عضلانی، هم آرامش بخش است و هم انرژی‌زا. همچنین میتواند به بهبود سریع تر فردی که آسیب دیده کمک کند.

چهار مدل لمس و ضربه در ماساژ سوئدی و جود دارد با نام های : افلوراژ Effleurage , پتریساژ Petrissage,  حرکات مالشی  (اصطحکاکی ) Friction و حرکات کوبه ای  Tapotement.

که شامل موارد زیر می شود:

Effleurage: با حرکات نرم و سُر خورنده برای ریلکس کردن بافت های نرم بدن استفاده می شود.

Petrissage: حرکات فشاری، چرخشی یا ورزیدنی که بعد از افلوراژ انجام می شود.

Friction: حرکات دایره ای و عمیق که لایه های بافت را به یکدیگر مالش می دهد و باعث افزایش جریان خون و شکست شدن بافت های زخم می شود.

Tapotement:  ضربات کوتاه و متناوب با دستان، انگشتان دست و یا کناره دست.

ماساژ درمانی عصبی – عضلانی

درمان عصبی عضلانی شکلی از ماساژ بافت نرم است که برای درمان دردهای شدید و مزمن بکار برده می شود. این ماساژ به مسائل مربوط به گردش خون، تراکم عصبی، مسائل وضعیتی، و مشکلات بیومکانیکی رسیدگی می کند. مشکلاتی که ممکن است بر اثر آسیب های حرکتی مداوم بوجود آمده باشد.

ماساژ بافت های عمیق

ماساژ بافت عمیق برای درمان ” نقاط دردناک” بدن بکار برده می شود. درمانگر یا ماساژور از لمس بدن و زدن ضربات آهسته روی نقاطی خاص زیر پوست شما, جاهایی که فشار ها بیشتر در آن قسمت ها متمرکز است استفاده میکند.  نقاطی مثل لایه های عضلات، تاندون ها و بافت های عمیق بدن. ماساژ ” بافت عمیق” یک روش درمانی بی نظیر است. این ماساژ به تسکین دردهای مزمن و به بهبود آسیب های عضلانی مانند پیچ خوردگی کمک می کند.

ماساژ ورزشی

ماساژ ورزشی برای کمک به سیستم های عضلانی درگیر در یک ورزش خاص بکار برده می شود و بیشتر برای ورزشکاران کاربرد دارد.  ماساژ ورزشی به بهبود انعطاف پذیری ورزشکار و درمان آسیب ورزشی عالی است.

ماساژ درمانی و خواص درمانی انواع ماساژ انواع سبک های ماساژ و ماساژ درمانی کدام اند ماساژ با سنگ های داغ ماساژ تایلندی ماساژ شیاتسو ماساژ سوئدی ماساژ درمانی عصبی - عضلانی

صندلی ماساژ یا ماساژ با صندلی یکی از محبوب ترین نوع ماساي هاست

صندلی ماساژ

همه شما حتما صندلی ماساژ را امتحان کرده اید. صندلی ماساژ طوری طراحی شده که فرد در حالت نشسته می تواند ماساژ گردن، شانه ها، پشت، بازوها و دستان را دریافت کند بدون اینکه لازم باشد لباس هایش را در بیاورد یا روغن مالی شود.

ماساژ شیاتسو

شیاتسو در ژاپنی به معنای «فشار انگشت» است. در ماساژ شیاتسو، فرد ماساژ دهنده از فشار های ریتمیک و متنوع روی نقاط خاصی از بدن استفاده می کند. این نقاط بهترین نقاط برای تسکین درد شناخته می شوند. این نقاط را به نام” نقاط طب فشاری” می شناسند و بر این باورند که این نقاط بخش های مهمی برای جریان” انرژی حیاتی بدن” هستند که به نام “چی” مشهور اند.

ماساژ تایلندی

در ماساژ تایلندی، ماساژور از بدن خود برای حرکت دادن بدن ماساژ گیرنده و قرار گرفتن او در پوزیشن های مختلف استفاده می کند. ماساژ تایلندی شامل بهم فشردن عضلات، به حرکت درآوردن مفاصل ماساژ گیرنده و طب فشاری یا فشار درمانی است.

ماساژ درمانی و خواص درمانی انواع ماساژ انواع سبک های ماساژ و ماساژ درمانی کدام اند ماساژ با سنگ های داغ ماساژ تایلندی ماساژ شیاتسو ماساژ سوئدی ماساژ درمانی عصبی - عضلانی

ماساژ با سنگ های داغ بسیار لذت بخش و آرامش بخش است

ماساژ با سنگ های داغ

در این ماساژ، ماساژ دهنده سنگ های گرم را روی بخش های خاصی از بدن مثل ” نقاط طب فشاری ”  قرار می دهد. این سنگ های گرم به طور موقت روی بدن قرار داده می شود و سپس برداشته میشوند. ماساژ سنگ داغ بسیار آرامش بخش,ریلکس کننده و تسکین دهنده است.

درباره‌ی melody

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*