فروش یخ به اسکیموها و تکنیک های موثر فروش

فروش یخ به اسکیموها و تکنیک های موثر فروش

فروش ، کلمه زیبا و نجات دهنده ای که می تونه در زمان بی پولی، حال شما رو دگرگون کند.

از اونجایی که خودم یک تولید کننده بودم و هستم، بحث فروش بیشتر همیشه برام جذاب بوده. شاید شما هم در ابتدا مثل من فکر می کردید که هر فروشنده ای که خیلی جنش میفروشه حتما از یک کلک و دروغی استفاده می کنه و گرنه چطور ممکنه که دوتا مغازه با جنس های یکسان فروش های متفاوتی داشته باشند.

قبول دارم که بعضی ها هم هستند که از جون و دل مایه میذارند و دروغ می گن تا بتونند جنسشون رو براحتی بفروشند ولی همه ی فروشنده های حرفه ای اینطوری نیستند.

فروشنده های حرفه از یک سری نکات ریز استفاده می کنند تا مشتری به پول خرج کردن راضی کنند.

در اینجا چندتا از نکات طلایی فروش رو میذارم که بعضی ها توانستند با اونها یخ رو به اسکیموها و ماسه رو به بیابان گرد ها بفروشند !

۱-شیفته ی محصول خودتون باشید:

اگر می خواهید جنسی رو بفروشید که خودتون از اون جنس خوشتون نمیاد، کار سختی پیش رو دارید. شانس فروش شما وقتی بالا میره که خودتون به محصول یا خدمتی که ارائه میدید باور داشته باشید و اون محصول رو دوست داشته باشید.

یادتون باشه که تمام مشتری ها حس شما رو نسبت به اون محصول بصورت معجزه آسایی حس می کنند.

۲-از سر نخ ها استفاده کنید:

فروختن به مردم تا حد زیادی به این بستگی داره که شما چقدر می توانید از زیر زبون مشتری اطلاعات بیرون بکشید و با دنبال کردن این سر نخ ها به خواسته و نیاز وقعی مشتری پی ببرید و در نهایت محصولی رو به مشتر ی ارائه بدید که نیاز اون رو برآورده بکنه.

مثل جوانی که برای خرید ماشین میاد احتمالا خواهید فهمید که ایمنی ماشین زیاد براش مهم نیست و شتابش مهمه پس باید روی ماشین پر شتاب مانور بدید. در عوض پیر مردی که مشتری بعدی می تونه باشه کاری با شتاب نداره و اگر فقط از شتاب ماشین تعریع کنید احتمالا خواهد پرید!

  ۳-بدون عیب باشید:

اگر می خواهید به مشتری نشون بدید که آدم صادق و درستکار و کار درستی هستید ، باید از همون لحظه اول این کار رو نشون بدید. یعنی چی؟

یعنی اگر شما مشتری خودتون رو نیم ساعت معطل کردید نباید انتظار داشته باشید که اون از رقیب بقل دستی شما خرید نکنه.

همه چیز شما باید درست و مرتب و منظم باشه.از کلمات و لحن صداتون گرفته تا نوع لباساتون و به موقع سر قرار رسیدنتون.

 اگر شما از هر جهت بی عیب و نقص باشید، فروش خودتون رو تضمین کردید.

 

 

نکات زیادی در زمینه فروش وجود داره که سعی می کنیم از همین سایت دو کلمه ( حرف حساب ) به گوش شما برسونیم. می تونید از مقالاتی که در این بخش قرار دادیم استفاده کنید و اگر فکر می کنید نکته ای در زمیه فروش وجود داره که شما بهش نیاز دارید می توانید از همین تریبون ما رو با خبر کنید.

با یک نظر ساده، می تونید جواب مفصل ما رو داشته باشید.

درباره‌ی alireza bakhtiari

۲ نظر

  1. درود
    روز خوش
    آیا این اجمال کتاب “به اسکیمو یخ بفروش” هست اگر نیست امکانش هست متنش رو بذارید؟
    سپاس از شما

  2. با تشکر از مطالب مفیدتون

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*